şükela:  tümü | bugün
  • tam 2,5 yıldır cumartesi günlerimin heba olmasına sebebiyet veren siktiğimin firmasının mesai politikasıdır.

ulan gençliğim cumartesi günlerini doyasıya yaşamamaktan rezil oldu. ne bir işimi yapabiliyorum ne bir motive olabiliyorum. eyvallah şirket yükselme aşamasındaydı var gücümle çalıştım pazarlar da dahil kendi isteğimle.

ama yeter artık yav. vallahi yeter.

kendime vakit ayırmam için pazar günleri var, o da öğlen kalkınca zaten direkt pazartesi sendromuna giriyorum hiç bir işe yaramıyor. cumartesi günü full tatil olsun demiyorum ancak yarım gün olsun abi, sabahtan işlerimi hallediyim, ha işim varsa kalıyım cumartesi ama erken çıkabilme opsiyonum olsun.

bıktırdınız lan!
  • 35 yaşıma merdiven dayadığım şu günlerde hayatımın sadece son 2,5 senesinde gerçekleştirmediğim aktivitedir. o da ne kadar sürer bilemem.

mustarip olan herkese empati kurabildiğim, hakkındaki şikayetlere sonuna kadar katıldığım dert.
  • insan haklarına aykırıdır.
  • beyaz yakalı gençler için armagedon anlamına gelir. amcan öldü deseler o kadar üzülmez bu.
  • yaşımın yirmiyedi olmasına rağmen henüz tadamadığım hadise
  • saat 15.00 e kadar çalışarak empati yapabildiğim durum.saat 3 te mesai mi biter ulan vicdansız patron,1 e kadar çalışsak herkes gibi neyine yetmiyor !!!
  • cumartesi günleri sabah 8 akşam 19 çalışarak benimde sövdüğüm durum
  • haftanın beş günü yetmeyen, çalışan elemanın motivasyonunu bırak, kendisine harcayabileceği hayatı kalmış mı kalmamış mı önemsemeyen işverenlerin istediği saçmalık. yahu düşünseler, hem sosyalleşmiş hem dinlenmiş çalışanlarının daha bi şevkle çalışabileceklerini. uzun vadede zarar ediyorlar farkında değiller. o çalışanların haklarına girmeleri bi yana..
  • yarım gün çalışıp saat 3'te mesai bitirmek de çok iyi değildir. e zaten mesai 6'da bitiyor normalde, bunun neresi yarım gün?
    bir de mesai daha erken bitiyor diye insan ister istemez saatleri sayıyor. hafta içi böyle bir dert yok, akşama kadar çalışıcan nasıl olsa, mesai biterken anlıyorsun zamanı.

devlet memuru olmak istemiyorum da. özel sektörde yok mu cumartesi çalışmayan? yazıktır, günahtır. ne zaman evde yatıcaz, oturcaz, dışarı çıkıp gezip tozmasak da planını yapabileceğiz?
  • kalabalık çalışılan iş yerlerinde nöbet usulü yapılması gereken iş. e tabi bir de yoğun olmayan tarz bir işten bahsediyorum. bu dershane/eğitim sektöründe imkansızdır, baştan belirteyim.

atıyorum 10 kişi çalışılan yerde (yönetim hariç) her hafta döngüler halinde bir ya da iki kişi cumartesi çalışırsa son derece makul olur. ama herkesin gazete okuduğu, nette okey oynadığı tarzda siktiriboktan bi işse herkesi cumartesi oraya zig gibi dikmenin bir anlamı yok. hatta ve hatta bunun şirkete uzun vadede masrafların azalmasında faydası bile olacaktır. çok zor bi iş değil, yaparsın nöbet çizelgeni aylık ya da birkaç aylık, herkes bilir önceden cumartesi mesaisini. zaten bu şekilde olursa kalacak kişi sayısına göre ayda bir belki de iki ayda bir cumartesi nöbet gelir o da zaten yok denecek kadar az olur.