şükela:  tümü | bugün
6965 entry daha
 • yaklaşık olarak bir aydır uzak kaldığım kazdağlarına kavuşacağım. daha ne olsun.
 • son edit zebellah gibi, karabasan gibi gitmiyor. dükkandan çıkamıyorum. hakkınızı helâl edin.

  bundan 5,6 gün kadar önce kabarık tüylü, dünyalar güzeli bir kediye selam verdim. sevgi arsızı çıktı, yetmedi selamım, salam verdim, vermez olaydım. kedi başıma musallat oldu. 7/24 benden yemek istiyor. işin kötü tarafı ofiste yaşadığım için bahçeli zemin katta olmamdan dolayı kedi sürekli kapıları, sineklikleri tırmalıyor. en sonunda sohbeti kestim, üstüne defalarca su dökmeme rağmen gitmiyor. an itibariyle subzeronun laneti gibi elf gözleri musallat oldu.

  sineklikleri kopartmasın diye tellerin önüne kesilmiş palmiye kütükleri, koli vs koydum, hiç bir işe yaramadı, üstüne çıkmış oldu. resmen sürekli bir bug buluyor it oğlu it. kütüklerden önce,
  an itibariyle hava aydınlandı

  dükkana girerken de o da peşimden giriyor. çıkartmaya çalışıyorum ama çıkmıyor. hayvanları severim ama aynı ortamda da yatmak istemem. kapıdan ayrılmıyor resmen haraç kesen klüp mafyası.

  daha insancıl yöntemlerle bunla nasıl başa çıkılabilir bilmiyorum ama huzurum kalmadı cidden. uykular haram oldu.

  not: daha bugün bi arkadaşım bu olaydan dolayı en kalitelisinden bi dünya mama almış ama onu da ağzına sürmedi premses. bu iş iyice canımı sıkmaya başladı. bu saat oldu gece boyu uyutmadı.

  edit: tacize devam ediyor yasal yollara başvurucam. o da olmadı aihm ye ... huzurum kalmadı

  kedimi çaldılar allahını seven biri şunu çalsın.
 • hala uyumadım ki...

  gece olmadık saatte uyanan bir insan olduğum için
 • insanlar uyurken uyanmaktan keyif almak, güneşin doğuşunu izlemek, yürüyüş veya koşu ile güne hareket ederek başlamak eylem ve duygularından birinin olabileceği nedendir.

  edit:
  spor, duş, kahvaltı bitti. kahve demlenince kitap faslı başlar. erken kalkmayıp da gün neden 25 saat değil diye ağlamasın kimse. işe gidenlere saygım olmakla birlikte en güzel sabah; bir şey yapma zorunluluğun olmadığı halde erken kalktığın sabahtır. evet bu başlığa daha güzel bir tanım oldu.
 • çalışıyorum.
 • fiziksel olarak işe gitmiyor olsam da pazartesiye yetişecek çevirilerin olması...
 • bu camilerden neden kuran okunuyor sabahın bu saatinde. allah aşkına yaa. sebebini bilen var mi

  edit.: istanbul’da duydum ezan değil sela hiç değil kuran. yaklaşık yarım saat bir saat yankılandı bir kaç cami ardı ardına hem de.
  cidden sebebini bilmiyorum. özel bit gün mü aşure gününden dolayı değildir herhalde. 15 temmuz desen geçti. geriye sebep kalmadı.
  bir de cidden bir tek ben mi duydum.
 • ilaç iççem
 • ise gitmek başka ne olsun
 • yazın son haftasonunu güzel değerlendirebilmek amacıyla aynı rutini devam ettirmek. (bkz: #111921243)
1384 entry daha