şükela:  tümü | bugün soru sor
  • seçimlere anladığım kadarı ile üç ittifak giriyor.

ikisi özelleştirmeci, biri kamuculuktan yana...

ikisi patron sevdalısı, adayları patronlardan oluşuyor. biri ise emekçiler ve aydınlardan oluşan adayları ile göz dolduruyor.

ikisi pek abd ve ab sevdalısı en çok ben abd'ciyim kavgası verip duruyorlar., biri ise nato'dan çıkacağını ve yabancı üslerini defedeceğini açıkca örgütlüyor.

ikisi artık liberal, milliyetçi, böyle dinci hatta bazıları faşo filan, biri ise bildiğin cumhuriyetçi, aydınlanmacı, laiklik ve eşitlik yanlısı...

sanırım tkp'nin iç anadolu bölgemizden bir ilçemizden de süprizi olacak. merakla seçim gecesini bekliyorum.

"düzen partilerine umut bağlama devri bitmiştir

yıllar boyu süren yasaklamalara karşı süren mücadelelerin ardından türkiye komünist partisi 2002 yılında ilk kez seçimlere katıldığında 'paranın saltanatı varsa halkın tkp’si var' demişti.

o günden bu yana tkp eşitlikçiliğin, özgürlüğün, yurtseverliğin, aydınlanmacılığın bayrağını taşıdı, emekçi halkın vicdanı, aklı ve sesi oldu. liberal, milliyetçi ya da dinci siyasetin karşısında ilkeli, kararlı ve tutarlı bir tutum aldı.

şimdi çok daha güçlü bir biçimde vurguluyor ve tüm işçileri, emekçileri, aydınları düzen partilerinden kopmaya ve umudu güçlendirmeye çağırıyoruz: 'paranın saltanatı varsa halkın tkp’si var'." link
  • altı okundan birisi devletçilik olan chp neyse de ithal ikamecilikten yürüyen saadet'in bile özelleştirmeci olduğunu öğrenmemi sağlamış uber başlık.
  • patron partileri ile; emekçilerin, aydınlar ve namusu/alınteri ile geçinenlerin temsilcilerinin karşılaştırılması.

patronu seven partisine katlanır.kırmızıhap