şükela:  tümü | bugün soru sor
 • star gazetesi’nden nuh albayrak’in “mhp’ye oy vermek ile diger muhalefet partilerine oy vermek aynidir” akiclamasi bile emarelerini gormeye yeterlidir.

  ha! sanmiyorum ben masadan kalkiyorum denilsin fakat mhp’nin su saatten sinra iyip ya da diger partilerden/secmenlerden oy koparma ihtmali yok, bitti, finito. acilacagi tek kitle akp’liler. bu durum da akplileri rahatsiz ediyor zira onlarin amaci mhp’siz olarak 301 vekile ulasmak. mhp ile ortaklasa olarak 301 bulunursa mhp ile koalisyon kurulmasi gerekecek fakat bunu istemiyorlar.

  hatta ben akp 301’i tek basina bulursa mhp’yi tanimayacagini dusunuyorum, bazi mhpli yoneticiler de bunu hissetmis olacak ki ortalarda pek gorunmeyerek ve kampanya yurutmeyerek cumhur ittifakina yarayacak isler yapmiyorlar.

  ona buna “benzemezler ittifaki, kirli oyun” diyenler bir elleri ile el sikisirken diger ellerinde hancerle bekliyorlar :)
 • birbirlerini çatır çatır diyesim geliyor. neyse artık.
 • “kopeklerin kardesligi aralarina kemik atilincaya kadardir.”

  mevlana
 • az önce cnn türk’te tartışılmış olup yandaşların bile inkar edemediği çatırdamadır. toparlamaya çalıştılar.
 • aksi mümkün değildi zaten.
  çünkü cumhur ittifakı sakat doğmuş bir projedir.

  akp tüm mhplilerin ağzına bir parmak bal çalsa bu ittifaktan beklendiği şeylerden daha fazlasını vermek zorunda kalır. akp'nin düşüncesi sadece bahçeli'nin gönlünü hoş edip tüm partiyi arka bahçesi haline getirmekti. diğer mhp'liler bu duruma bozuldu tabi. mhp ve mhpliler olmazsa bahçeli'nin ne kıymeti kalır? işte bu çıkmaz ittifakın zayıf karnıdır.

  tuğrul türkeş, süleyman soylu, numan kurtuluş'u gören mhp'liler partisini satıp akp'ye her yanlayan bakan yapılacak sandılar ama hepsini bakan yaparsa akplilere ne kalacak?
 • sadece parti yöneticilerinin ortak çıkarları üzerine kurulduğu için normal olandır.
 • türkmen beyi devlet bahçeli'nin ak parti yerine akp söylemini tercih etmeye başlaması ile acaba dedirten konudur. son yaptığı mitingde;

  "akpli milletvekili adayları, kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin! mhp üzerinde oyun oynamaya kalkmayın! mhp'yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir!" diyerek şaşırtmıştır.
 • anaa?? mehmet bahçeli bağırmaya çağırmaya başlamış gene? hemi de "ağkepe" diye diye?
  ay ben gülerim (!)

  çıtır tanım: "bahçeden gelen" çatırtılar eşliğinde olandır.
 • %4 oyu var diye katlanıyor akp bu adamın zırvalıklarına. bir gün af bir gün başka bir şey sürekli saçmalıyor durduramıyorlar. akp içinde "bu adam ne diyor? " diyen yığınla memnuniyetsiz vekil var, taban zaten kabullenmemişti koalisyonu yukarıda da işler epey karışık. olabildiğince zorlama bir ortaklık var ortada ve size bir şey söyleyeyim her an orta yerinden çatırdayabilirler.
 • milliyetçi tabanda derin bir ayrışma var. ittifak kimsenin aklına yatmıyor. milletvekilliği için mhp'ye oy verecek seçmenin çoğunluğu cumhurbaşkanlığı için akşener'e oy verecek. yani aslında mhp-iyi parti arasında adı konulmamış bir ittifak var.

  akp, baraj altında kalması muhtemel olan mhp'yi meclise sokarken, karşılığında cumhurbaşkanlığı için ilave bir oy alamayacak. bu durum netleşince liderlerin de konuşmalarında farklılıklar oluşmaya başladı.

  cumhur ittifakı temelde hiçbir ortak noktası olmayan iki oluşumun birlikteliği. en geç seçim sonuçlarının ardından yollar ayrılacak.

  şu unutulmasın ki; milliyetçi camianın iradesine kimse ipotek koyamaz.