şükela:  tümü | bugün
  • akp ile mhp arasında yaşanan anlaşmazlıklar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

bahçeli'nin mafya liderlerinin serbest bırakılmasını istemesi, akp'nin bunu ısrarla reddetmesi en gözle görülebilir ayrışma olarak değerlendirilebilir.

yapılan bütün anketlerde de mhp ile ittifakın akp ve erdoğan’a bekledikleri oy artışını sağlamadığını gösteriyor. makale
  • star gazetesi’nden nuh albayrak’in “mhp’ye oy vermek ile diger muhalefet partilerine oy vermek aynidir” akiclamasi bile emarelerini gormeye yeterlidir.

ha! sanmiyorum ben masadan kalkiyorum denilsin fakat mhp’nin su saatten sinra iyip ya da diger partilerden/secmenlerden oy koparma ihtmali yok, bitti, finito. acilacagi tek kitle akp’liler. bu durum da akplileri rahatsiz ediyor zira onlarin amaci mhp’siz olarak 301 vekile ulasmak. mhp ile ortaklasa olarak 301 bulunursa mhp ile koalisyon kurulmasi gerekecek fakat bunu istemiyorlar.

hatta ben akp 301’i tek basina bulursa mhp’yi tanimayacagini dusunuyorum, bazi mhpli yoneticiler de bunu hissetmis olacak ki ortalarda pek gorunmeyerek ve kampanya yurutmeyerek cumhur ittifakina yarayacak isler yapmiyorlar.

ona buna “benzemezler ittifaki, kirli oyun” diyenler bir elleri ile el sikisirken diger ellerinde hancerle bekliyorlar :)
  • birbirlerini çatır çatır diyesim geliyor. neyse artık.
  • “kopeklerin kardesligi aralarina kemik atilincaya kadardir.”

mevlana
  • az önce cnn türk’te tartışılmış olup yandaşların bile inkar edemediği çatırdamadır. toparlamaya çalıştılar.
  • aksi mümkün değildi zaten.
    çünkü cumhur ittifakı sakat doğmuş bir projedir.

akp tüm mhplilerin ağzına bir parmak bal çalsa bu ittifaktan beklendiği şeylerden daha fazlasını vermek zorunda kalır. akp'nin düşüncesi sadece bahçeli'nin gönlünü hoş edip tüm partiyi arka bahçesi haline getirmekti. diğer mhp'liler bu duruma bozuldu tabi. mhp ve mhpliler olmazsa bahçeli'nin ne kıymeti kalır? işte bu çıkmaz ittifakın zayıf karnıdır.

tuğrul türkeş, süleyman soylu, numan kurtuluş'u gören mhp'liler partisini satıp akp'ye her yanlayan bakan yapılacak sandılar ama hepsini bakan yaparsa akplilere ne kalacak?
  • sadece parti yöneticilerinin ortak çıkarları üzerine kurulduğu için normal olandır.