şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asıl hali "cumhur ittifakı vs millet ittifakı japon kale maç yapsın kampanyası" olan başlık karakter sınırına takılmıştır.

  ortada memleket meselesi var, devletin bekası mevzubahis, hala "o buna laf soktu, bu şuna nasıl haddini bildirdi" kabilinden başlıklar açan, sağda solda konuşan, taassup sahibi insanlar türedi. (bkz: muharrem ince'nin dut yemiş bülbüle dönmesi)

  devletin kimler tarafından nasıl yönetileceğini konuşmuyoruz. konuşamıyoruz. varsa yoksa o buna laf koydu, bu şuna karşı şöyle hamle yaptı durum 1-0 oldu, bilmemkim bilmemkimi çıldırttı, felanca kendi kalesine gol attı gibi saçma sapan şeyler konuşuyoruz.

  takım tutar gibi parti tutuyoruz. ortalıkta fanatik partili olarak gezenler, partilerin programları hakkında en ufak bir bilgiye sahip değiller.

  ülke olarak bu siyasi kutuplar arası artan holiganizmi yenmemiz, siyaseti fenerbahçe-galatasaray veya real madrid-barcelona çekişmesine benzemekten kurtarmamız açısından siyasilerden beklediğim bir adımdır. sadece bir dostluk maçı. kendiniz için değil, millet, memleket için...

  allah aşkına, en kısa zamanda, cumhur ittifakı ve millet ittifakı 5 er kişilik takım oluşturarak japon kale maç yapsın. halısaha maçı da olur ama kaleci olmasın. her siyasetçi forvet olsun gerekirse. hepsinin gönlü olsun.

  tüm millet televizyonlardan canlı olarak izleyelim bu maçı. taraftarlık, kör taassup gibi duygularımızı o maçla tatmin edip yolumuza bakalım. kim yenerse yensin, dostluk kazansın. maç bitimi biri kolaları alsın, diğeri baklavaları, beraber oturup yesinler. hatta kuzu çevirsinler, ben tv ekranına ekmek banmaya razıyım. yemin ediyorum çok ihtiyacımız var buna.

  millet olarak barut gibiyiz, trafikte sollama kavgasında birbirini öldüren bir toplum haline geldik. bunlar hep vebaldir. kibrit çaksan havaya uçacak kalabalıklar oluştu.

  o maçtan sonra taraftar psikolojisiyle siyaset konuşan arkadaşlara da gerekirse yol verip memleket meselesi konuşmaya başlayalım.

  tipe laf söyleme, laf ebeliğiyle atışma, kelime oyunlarıyla laf sokma gibi hareketleri o maçta son defa izleyelim. sonra bitsin. herkes doydu, gına geldi gerçi ama doymayan olduysa onları da doyuralım. sonrasında vaad konuşalım, memleket konuşalım. siyasetçiler birbirlerinin tipine değil, vaadlerini eleştirsinler.

  sayın erdoğan,
  sayın binali yıldırım,
  sayın kemal kılıçdaroğlu,
  sayın devlet bahçeli,
  sayın muharrem ince,
  sayın meral akşener(veya ali türkşen)
  sayın temel karamollaoğlu
  sayın gültekin uysal

  çağrımı duyunuz. seçim öncesi bir dostluk maçı yapınız. buna çok ihtiyacımız var