*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herkesin vergilerinden pay alan, devlet kurumu trt muhalefete sansür uygulamaya devam ediyor.

  yeniçağ gazetesinin haberi şöyle.

  seçimlerin erken yapılacağının netleştiği 17 nisan ile 6 mayıs tarihleri arasında trt, haber yayınları hariç sadece canlı yayınlarda; iyi parti’ye sadece 9 dakika 30 saniye yayın ayrıldı. onun da hepsi mersin mitinginde.

  chp’ye trt ekranlarında ayrılan süre ise 3 saat 4 dakika 28 saniye olarak hesaplandı. bu toplamın büyük çoğunluğunu chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun tbmm grup konuşması oluşturuyor.

  muharrem ince için 6 mayıs’a kadar 27 dakika 20 saniye yayın yapıldı.

  trt bu dönemde akp ile ilgili yayınlara 36 saat ayırdı. mhp genel başkanı devlet bahçeli’nin ülke tarihini değiştiren açıklamalarına verilen payın ise 1 saat 40 dakika 2 saniye olduğu görüldü.

  böylece trt; akp-mhp ittifakını 37 saat 40 dakika 2 saniye, muhalefet partilerine ve bu partilerin cumhurbaşkanı adaylarına ise toplamda 3 saat 13 dakika 58 saniye yer verdi.
 • o 3 saat de kötülemek için!

  tanım: trt' nin ittifaklara ayırdığı süre.
 • bu ülkede bir dolu şey bozuldu şu 14 senede. eskiden memur / bürokrat dediğin anadolu da herşeyin jet hızı ile değişebildiğini partilerin ve iktidarların gelip geçici devletin baki kaldığını unutmazdı. unutanlara da deneyimliler hatırlatırdı.

  bugün mü. bugün zannediyor ki bazıları devran hiç dönmeyecek . kimse bir gün çıkıp hesap sormayacak. üstelik bunu koca anap ın efsane dsp nin hakkında onlarca kitap yazılan dp nin bi kaç yıl içinde tarih olduğu topraklarda yapıyorlar.

  ne büyük çılgınlık.
 • kimse de dememiş ki "cumur" ne amk?

  (bkz: beyle cumur cumur, vıcır vıcır bişii)

  (bkz: cumhur)
 • ayrıca cumhur millet demek.