şükela:  tümü | bugün
  • parti bazında gidersek en popüler lgbt çalışması yapan bir zamanlar hdpydi. ancak hevi lgbt sönümlendi, demirtaşı konuştursalar eminim bu konuda da bir şeyler söylerdi.

chpnin yeni sayılabilecek bir çalışması var bu konuda, chp lgbti. takip ediyorum, güzel örgütleniyorlar. chp ile olan bağı da çok güzel. pek çok partili desteklemese de var oluşları umut verici. ancak muharrem ince'nin "lgbt" dediğini duymadım. oyumu kendisine vereceğim, talebim bu olsun.

akp'nin bir lgbt çalışması vardı tayyip'ten bağımsız, ak lgbtler. tayyip böyle bir oluşumu öğrenir öğrenmez hepsini partiden attı. bu mallar da tayyip bizi desteklemese de biz kendisini destekliyoruz minvalinde bir açıklama yaptı ve azalarak bittiler.

mhp ve lgbt kelimesini ilk defa ben yan yana getiriyorum sanırım. bunlar yolda lgbt görse kafa göz dalan homofobik tayfa, onur yürüyüşlerinde polislerle işbirliği yapanlar da bunlar, binlerce insanı dövmekle tehdit edenler de. ığrenç bir zihniyet. insanlığa aykırılar, bilime aykırılar, doğaya aykırılar.. örgütlü faşizm ve gericilik bu dünyadaki en tehlikeli şey.

iyi parti'nin mhp'den geri kalır yanı olduğunu düşünmüyorum. çünkü eski mhpliler şimdinin iyiplisi. meral akşener'in kadın olması da durumu yumuşatmıyor. biz gericiye gerici deriz.

saadet partisine göre günah böyle şeyler. allah'ın bu konudaki görüşlerini en iyi onlar biliyor. ama kendi allahları da homofobik. hoşgörülükle dincilik yan yana neden yan yana gelemiyor? ışte bu yüzden. allah'ı rahat bırakın bari, sıfatlarını bitiremediniz..

doğu perinçek için yorum yapmayacağım. ne diyorsa tersi doğrudur demek daha mantıklı. nereye döneceğini kendisi de şaşırdığı için zaten düşüncesinin pek bir önemi yok. bugün lgbt aktivisti olsa, yarın homofobiyi örgütler. öyle bir adam..

hala net olarak bilemiyoruz ama lgbtlerin toplumdaki oranı ortalama yüzde 10. saklayanlar, gizleyenler, kendi duygularını bastıranlar, evli lezbiyen kadınlar, kendisini butch sanan trans kadınlar vs vs. belki alt komşunuz belki iş arkadaşınız. kimsenin kendi cinselliğini gözünüze sokması gerekmiyor, siz feminen bir erkek ya da erkek gibi davranan kadın* ya da cross dressed, trans görmediğiniz zaman toplumda lgbtler yok sanıyorsunuz. durum hiç de öyle değil. bu toplamı kucaklayabilecek 2 isim görüyorum. muharrem ince ve selahattin demirtaş. seçimlerde de daha mantıklı bulduğum için ince'ye oy vereceğim. ancak kendisinden bu konuda iki cümle kurmasını talep ediyorum.
  • kaçmış: caps

evet kardeşim! memleket borç batağında, gençler işsiz, her bir bok var ve lgbti bireylerin de iş sahibi olmaya ve bu ülkede huzurlu yaşamaya ve bu saydıklarıma kimliklerini gizlemeden sahip olmaya hakları var! dolayısıyla partilerin değerli lgbti vatandaşlarımıza, kardeşlerimize insan gibi yaşamaya yönelik vaatleri olmalıdır. siktirin gidin mağaranızda höykürün.

gelelim bu işin siyasi parti kısmına. ben şahsen hdp'nin lgbti politkasının istanbul oyları için yaptığı bir ikiyüzlülük olduğuna inanıyorum. çünkü hepimiz biliyoruz ki siirt'te lgbti'nin ne olduğunu bilen insan hdp'ye kesinlikle oy vermeyecektir. bu acı bir gerçek. ben şahsen adım gibi eminim "ibnelerle" aynı çatı altında olacağına ölmeyi tercih edecek insan ısraflarının varlığından... ama en nihayetinde hdp bir yaklaşımda bulundu. diğer tüm partiler lgbti bireyleri tamamen yoksaymaktadırlar.

farketmeniz lazım. eşcinseller varlar, sandığınızdan çok varlar, en yakınınızda dahi varlar. karşı cinsle evliler, çocukları var falan diye de eşcinselliklerinden bir şey kaybetmiyorlar. bu gayet normal bir durum, gayet doğal ve affedersiniz ama...

eşek gibi öğreneceksiniz töleranslı olmayı.

tanım: olmayan vaatlerdir.