şükela:  tümü | bugün
  • vatandaşı olduğum ülkedir, incik boncuk bir bahane ile her gün tv'de yer almaktadır, ayrıca sindirilmiş medya öyle bir hale gelmiştir ki bu ülkede, zat-ı şahaneleri konuşmaya başlamışsa spiker cümlesini tamamlamadan otomatik olarak bütün kanallarda yayınlanmaya başlar.

ne zaman tv'de görsem -ki görmemek mümkün değil- yeter (buraya cinsiyetçi küfür gelecek) diyorum, ama yetmiyor olsa gerek bazen bu durum günde 2 veya daha fazla da gerçekleşebiliyor tabi.
  • susmuyor efendim, susturamıyoruz.
    adam gerilimden, birilerine geçirmekten, laf atmaktan, tarihi kurcalamaktan, bilmediği konularda ahkam kesmekten, danışmanlarının hatalı yönlendirmelerini halka zafer gibi yansıtmaktan zevk alıyor. halk arasında bir deyim vardır ,sus da motorun soğusun diye. arkadaş, sayın cumhurbaşkanı, sayın başkumanda, hele bi sus da ülke soğusun, yeter gari, yeter bu millet azıcık başka şeyler konuşsun.
  • başbakanken reyiz olur da susar belki dedik de yok, susmuyor. sesini duyduğum anda değiştiriyorum veya duymamak için be gerekiyorsa onu yapıyorum.
  • hayır abi bi de ağzından güzel bir laf çıkmıyor ki.

kin, nefret, tehdit, ayrıştırma, kibir. adam resmen mutsuzluk saçıyor. bunun kitlesi de bu nefretle mutlu oluyor inanılmaz, anlaşılmaz.

bu kadar umutsuz olduğum bir dönem hatırlamıyorum hayatımda.