• (bkz: omurgasız canlılarda bugün)

eskiden istifa bir duruştu. insanlar öyle ya da böyle hatalarından dolayı istifa eder ya da buna mecbur bırakılırdı. sonra, yüzsüzlük edip istifa etmemeye başladılar. sonra derken epeydir. şimdi ise bunu “istifa edersem saygısızlık olur” teranesi altına koymaya başladılar. kovulmak, görevden ayırılmak bunlar için daha şerefli oluverdi.
  • bence 2020 yılının en özlü ve
    en anlamlı sözü olmuş bu.
  • sayın cumhurbaşkanım parantezine alınarak okunması gereken yazı.
  • cumhurbaşkanı böyle bir şey istese başka bir seçeneğin var sanki.
    cumhurbaşkanı istese yapmayacağınız bir şey var mı? kapıkulları
  • yemin ediyorum okurken vıcık vıcık oldum bu ne ya. istifa etseydin keşke. böyle hunharca yalamak mı olur.
  • ismail saymaz'ın şu yorumu her şeyi açıklıyor;

"ttk başkanı ahmet yaramış, istifasını isteyenler için şöyle diyor:
    “cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim. ama kendim istifa edersem bunun saygısızlık olacağını düşünüyorum.”
    ak parti iktidarında istifa müessesesi ortadan kalkmıştır. istifa ettirilme müessesesi vardır."
    nokta.

edit: imla
  • kendi istifa edemeyen onu bile cumhurbaşkanından dilenen birinin beyanı. bir de bunların her şey için cumhurbaşkanı'na teşekkür edip övmesi de böyle ters olaylarda ve söylemlerde patlıyor aslında. cumhurbaşkanı'nın kendisini tayin ettiğini bu kadar vurgulayıp o skandal açıklamalar ile kendi topuklarına sıkıyorlar.
    düşünün mesela şimdi siz birisini bir göreve getirdiniz ve o kişi bir halt yedikten sonra ısrarla sizi övüp size sığınmaya çalışsa, kendi iradesinin sorumluluğu komple sizdeymiş gibi konuşursa rahatsız olmaz mısınız?
  • "darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş" acaba nasıl sürçi lisan olmuş bir anlatsa. "karışmış" yerine şu cümlede "pişman" olunan ne olabilir acaba. yemesin bizi de tabi esasen konutabiki bu değil.
  • şevko: polat meselesi onur meselesi ama 2 milyon da fazla
    çakır: onuruna kalmış

aklıma bu dialoğu getirdi. alakalı mıdır bilmem.

ülke ne hale geldi karakter onur kişilik değerler ayaklar altında.
  • adamlar dalkavukluğun kitabında yazacak yer bırakmadılar.
hesabın var mı? giriş yap