şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ak parti'nin tüm il ve ilçe başkanlarına talimat veren cumhurbaşkanı erdoğan, "seçmen listelerinde isimleri yer almayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız." dedi.
  erdoğan, "dün açıklanan cari işlemler açığı, son 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. bu bir müjdedir." açıklamasında bulundu.

  cumhurbaşkanı erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
  bize diz çöktürmek isteyenlerin hali ortada. avrupa sokakları nasıl karıştı görüyorsunuz. bizi kar kışa sürüklemek isteyenler bugün kendileri buna maruz kaldı.

  bay kemal diyor ki çiftçi yandı. bak bay kemal resmi rakam açıklayayım; sadece kocaelili çiftçilere 348 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

  ana muhalefetin başındaki zat diyor ki, ak parti döneminde enflasyon zirve yaptı. bunu diyen de maliyeci. bunların maliyecileri de bir garip. onların döneminde enflasyon ortalaması yüzde 70. biz kargayı sesinden tanırız. şimdi shp'yi inkar ediyorlar. 16 yıllık iktidarımızda enflasyon ortalaması yüzde 9,5.

  kredi kartı borçlarından esnafımıza; destek paketlerimizle sıkıntılı süreçlerde milletimizin yanında olduk.

  https://www.f5haber.com/…i-adaylari-haberi-1073131/
 • dolar alıp başını gittiği için vatandaş ithal ürün satın alamıyor. bu nedenle cari açık dip yaptı. önemli olan cari açığı ithalatı azaltarak kapatmak değil ihracatı artırarak kapatmak yani vatandaşın satın alma gücünü azaltmadan kapatmak. gücün yetiyorsa bir de böyle dene.