şükela:  tümü | bugün
  • neymiş efendim; adam boru gibi üniversite mezunuymuş.
    hadi dağılın!
  • aynı karede kaç bakan, belediye başkanı, il başkanı var diye aradığım fotoğraftır.
  • (bkz: montaj)
  • o zaman üni.okumuş oluyor
  • (bkz: benim cumhurbaşkanım değil ben oy vermedim ona)

--- spoiler ---

emekli tümgeneral ahmet yavuz bu kareyi odatv’ye değerlendirdi. ahmet yavuz, “asteğmenlik öncesi tuzla piyade okulu’nda 4 aylık temel eğitimi alınır. bu kare ve üniforma, yedek subay / asteğmen olduğu hasdal’dan önceki o döneme ait. kıyafetin yakasındaki piyade işareti, yeşil spolet, öğrenci numarası ve çantasından yedek subay öğrenci kıyafeti olduğu anlaşılıyor. bizler de bu kıyafetin aynısı 1974’te giydik” dedi.
    --- spoiler ---
  • demek ki artık iş başvurularında askerlik fotoğrafı yeterli olacak.
  • 80'lerde sadece lisans mezunlari degil, yuksekokul mezunlari da yedek subay olarak askere kabul ediliyordu. o sebeple her seyin yarisini anlatmaya bayilan siyasal islamci arkadaslarin paylastigi bu fotograf hicbir seyin kaniti degildir. lutfen dagiliniz.

edit: hakaret filan edenler olmus. bir kere bir seyi kanitlamaya calisan ben degilim. fotograftan yola cikarak mezuniyeti kanitlamaya calisana, bunun bir kanit olamayacagini soylemeye calistim sadece.

ikincisi, ben lisans mezunu degildir demedim. senin sundugun sey kanit niteligi tasimaz dedim. hani hem riyakarsiniz, hem de her boku gotunuzden anlayip, kendinizce kucuk gormeye calisiyorsunuz.
  • benim bi resim vardı onu bulursam yaktım çıranızı, galiba validenin evindeydi...gidince bi bakayım...
  • o degil de universite mezunu oldugunu askerlik fotosuyla kanitlamaya calismak nedir ? diplomayla kanitlasaniza .