şükela:  tümü | bugün
  • evet kaç gündür neymiş efendim cumhurbaşkanımız sadece kıraathane vaad ediyor, kek yapıyor bilmem ne diye ötüyordunuz işte sonunda elektrikli otomobili müjdeledi ve inşallah 2021 de yollarda olacak. petrolde dışa bağımlılık yüzde 70 oranında azalacak. sonraki aşama da bor ile çalışan araba. ama dış güçler uyanmasın diye şimdi açıklanmıyor. he ben nerden mi duydum? samsun’un çarşamba ilçesinin gizli bir köyünde yer altına abd’nin 51. bölgesi örnek alınarak yapılan çok büyük bir yerleşke mevcut. eniştem de orda çalışıyormuş. geçen ağzından kaçırdı. neden telefonumu açmadın diye azarlayan ablama “ ulan yeraltından çekmiyor bu a*ına goduum” deyince benim jeton düştü. çarşamba ova ulan ova nerde yeraltı ! neyse konuyu dağıtmayayım. sayın fadıl akgündüz elektrikli otomobilin prototipini has dairede paylaşıyormuş. biz de eniştemle inşallah kendisinin bu projesine parayı gömmeyi düşünüyoruz.

hala bana inanmayanlar var ise aha burda kapı gibi link.

https://twitter.com/…tatus/1006633846866108417?s=21
  • ön edit: ironi göz önüne alınmayıp tweet'e ciddi yorum yapılmıştır.

sen git yurtdışından alınan araçlara %180 ötv ve onun üzerine %18 kdv ekle. kur farkı yüzünden de fiyatları 4 veya 5 ile çarp. sonra yerli otomobil işine giriyoruz de, ancak araçlar emsallerine göre %5 daha ucuz olacak de. bu projeyi başarılı saymak için en az %40 daha ucuz olması lazım bu araçların. kimse ne kullanır ne de yurtdışına satabilirsin. kendi halkın %100 kullansa ne olur? yurtdışından ülkeye yatırım, döviz sokmak önemli. şunu anlatamadık bir türlü.
  • bir acayip baslik.

samsun'un carsamba ilcesinde ciddi ot icildigini anliyoruz burdan. kafalar tokyo'nun metropolitan nufusu seviyesine geldikten sonra, haydi hep beraber sozluge girelim denmis.

(bkz: ak reklamcilik ve pazarlama ltd. sti.)
  • ortalama bir projedir. ne şahanedir ne kötüdür. kıraathane fikrinden elbet iyidir. ancak!

bu ve benzeri projeler çağımızın gereğidir, hatta çağımızın bir tık gerisindedir. başka bir kişinin seçilmesi durumunda bu projelerin türkiyede olmayacağını sanmak fanatikliktir, takım tutmaktır. bunları bize bir şey bahşediyormuş gibi sunmak bize hakarettir, bu devirde devlet yönetmek isteyen insanlar bunları yapmak zorundadır, esas bugüne kadar yapmadılarsa ayıptır. ezcümle, bu projeler, kim gelirse gelsin dünyadan silinip gitmememiz için yapılmalıdır ancak bunları yapacak kişilerin bunları yaparken olabildiğince işin uzmanıyla çalışacağından, bu projeleri yaparken bir yandan yolsuzluk yapmayacağından, bir yandan her karış vatan toprağını satmayacağından, emin olmak istiyorum.

bu projeler, 16 yıllık bir iktidar için propaganda malzemesi değil aksine bir anti-propaganda malzemesidir. 2021 yılına elektrikli araba yetiştirmek bir vaat değil bir itiraftır. iyi ya da kötü fikir, orasını bile tartışmıyorum. geç abi geç, o treni kaçıralı siz çok oldu. başkası yapar arabayı, teknolojiyi. siz salın artık.

not: kişisel görüşüm, otomotiv sektörüne girmenin, telefon sektörüne girip apple'la mücadele etmeye çalışmak kadar salakça ve vakit kaybı bir aktivite oldugudur. bazı sektörlerde, atı alan çoktan üsküdarı geçti. ancak konudan fazla kopmadan yorum yapabilmek için yazdıklarımı yazdım.