şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mercedes maybach s600 pullman guard)

  adını okuyunca bile kendinizi güvende hissediyorsunuz, öyle bir araçtır.

  "şimdi merkel'e soruyorum ya yüzüme nasıl bakacaksın ya? ey merkellll yüzüme nasıl bakacaksın?
  biliyorsunuz bunlar da utanma arlanma yok haya yoooookkk!
  halkın oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanı bunların araçlarına binmek suretiyle bunları onore ediyor ama bunlar hala ooo tencere tava hep aynı hava.
  nankörsünüz nankör.
  ahhhhh kardeşlerim ahhhhh...
  "

  araba demeye dilim varmıyor...
 • +/- 80 milyon
 • ağzı açık kalan sığırların parasıyla alınmıştır.
 • türkiye şartlarındaki standart bir fakir için hafif lükse kaçan arabadır.

  (bkz: recep tayip erdoğan'ın kendisine fakir demesi)
 • geçici olarak kullandığı araçtır. zira sayın cumhurbaşkanı yerli otomobile sahip olacak muhtemelen de bu araba makam arabası olacaktır.
 • almanları kıskançlıktan çatlatacak araçtır.
 • putin'in de kullandığı araçtır

  maybach s600 pullman guard özellikleri;

  business ınsider’ın haberine göre, maybach s600 pullman guard 6 metre 40 cm uzunluğunda ve 5.5 ton ağırlığında. bu ağırlıkta limuzinin boyutlarına ek olarak tamamen zırhlı korumaya sahip olmasının oldukça etkili olduğunu belirtmek gerek. gövde içerisindeki bütünleşik çelik koruma panelleri, kritik bölgelerde üst üste bindirilmiş koruma panelleri ve bomba patlamalarına karşı da etkin koruma sağlayan yer döşemeler üst seviye güvenlik sağlıyor.

  tabii ki camları da unutmamak gerek. bu noktadaysa tuzla buz olmaması için ultra ince laminalı polikarbon kaplamalı camlar kullanılmış. maybach s600 pullman guard dayanıklılık anlamında vr9, patlamalara karşı dayanıklılık tarafındaysa erv2010 standartlarına uygun bir şekilde sertifikalandırılmış.

  maybach s600 pullman guard’ın kaputunun altındaysa ciddi anlamda bir canavar yatıyor. çift turbo şarjlı 6.0 litrelik 530 beygir gücündeki v12 motorlu limuzin ciddi anlamda asfaltı ağlatabilir. bu güç sayesinde limuzinin hem ağırlığından kaynaklanacak performans kaybını ortadan kaldırdığını hem de bir saldırı durumunda en kısa sürede olay yerinden kaçmanın problem yaşatmayacağını söyleyebiliriz.

  yolcu bölümü de tamamen lüksten ibaret desek yeridir. her bir yolcunun kişisel ihtiyaç ve zevklerini karşılamak için hazırlanan bölümün özel jetlerdeki gibi tasarlandığı ve rahatça oturabileceğiniz belirtiliyor. limuzinin kapıları elektrik motorları, camlarıysa hidrolik destekleriyle açılıp kapanıyor. malum aracın her bir parçası güvenlik için oldukça ağır. ek olarak araç sirenler, sinyal ışıkları, acil durum marş bataryası ve dış iletişim sistemleri ile donatılmış.

  fiyatıysa 1.57 milyon dolar
 • hala yeliz mi kullanıyor diye merak ettirendir.
 • tez zamanda içinde can vermesini dilediğim araç.