şükela:  tümü | bugün
  • paris'te gerçekleşen olay, yalnız bu defa ön kısımlarını fazla karalamışlar.

https://www.facebook.com/…/videos/2113646238867900/
  • reis'e saygısızlık etmemek için mahrem yerlerini çok fazla karalamışlar.

işte reis'e bütün dünya saygı duyuyor görüyorsunuz.
  • bu ablalar ilk önce kendilerine saygı duysunlar reise saygı duymasalar da olur dedirten eylemciler. memeyi açarak dikkat çekmenin amacı çürük algıları dürtmekse çok affınıza sığınıyorum ben de yar****ma bir tabela asarak bu tabelaya reklam alıp veya siyasi bir görüş yazıp bu eylemi benden başkası ilgilendirmez diyebilir miyim? derim ama döverler yani.
  • cumhurbaşkanından tam olarak ne istedikleri belli olmayan aktivistler.

gerçekten bu ablalar tam olarak ne istiyorlar? memelerini açmalarının bu isteklerin gerçekleştirme yolunda ne gibi bir faydası oluyor?
  • anlam veremedim doğrusu . 3-4 kadın 8-10 meme . erdoğan ne alaka lan dasdjsbakjdbskj
  • femen eylemleri iki katmanlı bir tepkiyi taşır . ilk olarak feminist bir tepkidir bu. çıplaklık yüzünden eylemin ilgi çekmesi kadınlar için bir aşağılama değil özgürlük vurgusudur. kadın vücudunu meta olarak düşündürtmek yerine kadının çıplaklık özgürlüğüne vurgu yapar. kadın kimsenin ahlaki değerleri gereğince vücudunda belli bir bölümü örtmek zorunda değildir. ki insanlık tarihinin %99'u boyunca çıplaklık bir sorun değildi. sizin bu bildiğiniz anlamıyla çıplaklık tarihimizin bu en yapay döneminde var. eylem aslında femen hareketinin mantığına göre çok başarılı bir yolla yapılıyor. çünkü çıplaklık dikkat çekiyor ve onlar bu mesajı daha rahat ulaştırıyorlar kitlelere.

tepkinin ikinci amacı ise o eylemin nedenine dönüktür. bugün reyis olmuş mesela. kendisi görmemiştir diye tahmin ediyorum ancak. kafasını çevirmiştir herhalde.

edit: şunu da söylemek lazım, çıplaklık sadece yaklaşık 6000 yıldır felan cinsellik olarak çağrışım yapıyor. belki bu süreyi daha bile azaltabiliriz. her şeye bugünün gözüyle bakmamak gerekli. bu tarz eylemler sanıldığı kadar basit değil. ne bileyim bir grup iri memeli kadın sadece soyunalım dikkat çekeriz diye düşünerek başlamıyor. güzel tarihi temellendirmeler var bu eylemlerin arkasında.