şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muharrem ince'nin inceliksiz ve devlet adamlığı ahlakı ve duruşuyla örtüşmeyen eylemidir.

  fizik öğretmeniyken okul müdürünün karşısına bile kravatsız çıkamayanlar, milletvekili olunca ve cumhurbaşkanlığı için de kolpadan aday gösterilince, koskoca türkiye cumhuriyeti devleti'nin cumhurbaşkanının karşısına kravatsız çıkabiliyorlar demek ki.

  haydi olaya bir de "rakibinin karşısına çıktı" açısından bakalım. sayın ince kendi partisinin genel başkanlığına aday olduğunda rakibi olan kemal kılıçdaroğlu ile kravat takarak görüşmüştür. neden peki? mademki mesele rekabet ve denklik meselesidir buna açıklama ne olacaktır? sonuçta chp genel başkanı sadece chp genel başkanıdır. ama akp genel başkanı, aynı zamanda türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanıdır. buradaki çelişki nedendir?

  şuradandır: ince, incelik yapmamış, nezaketsiz davranmış ve kendi aklınca bir mesaj vermiştir. fakat bu mesajın aslında bu ülkenin cumhurbaşkanına "seni pek de takmıyorum" gibi bir siyasi ahlaksızlık olduğunu fark etmiş midir bilinmez.
 • misafiri tabureye oturtup, kendisinin kral tahtında oturduğu bir kişiye yapıldığı zaman büyük ayıp olur.
 • hep bu şekile tapanlar yüzünden bir adım ileriye gidemiyoruz ya zaten. her şey görüntü, her şey laftan ibaret sanıyorlar. ne fark eder? kravat taksa türkiye tüm sorunlarından kurtulacak mıydı?
 • yapilmamasi gereken bir davranis.
  zira cumhurbaskani kendisini ziyarete gelen birisinin karsisina cumhurbaskani olarak cikmak niyetindeyse onu 'milletin' sarayinda agirlamasi gerekir. parti binasinda agirliyorsa cumhurbaskani degil parti genel baskanidir.
  bu durumda sorun yok.
 • genelde kravat yerine çengelli iğne takarak huzura çıkıldığından pek bilinmez
 • ince'ye kravatsız diye tahammül edemeyen elamanın solculara tahammülsüz demesi. bu ne pehriz bu ne lahana turşusu. kardeşim bi gidin dünyayı gezin ya devlet başkanları cumhurbaşkanları nasıl yaşıyor bir görün gözünüzü seveyim
 • ‘ver iz di kıravat’ tepkisiyle karşılanır.