şükela:  tümü | bugün
 • bu pazar yapılacak olan cumhurbaşkanlığı bisiklet turu vesilesi ile turun geçeceği güzergahtaki sokak köpeklerinin ibb tarafından toplanacağı ve daha sonra tekrar serbest bırakılacağı açıklanmıştır.

  bu tarafımdan hoş karşılanmamıştır, bir yerden alınacak bir köpeğin yine aynı ortama bırakılacağı meçhuldür, zar zor sokak ortamına ayak uyduran hayvanların bir de uyum sorunları yüzünden, sevdikleri ve yaşadıkları yerden ayrı bir yere götürülmesi, büyük sorunlar yaratacaktır. buradaki hayvanlara da sahip çıkılması gerekmektedir.

  özetle yüzlerce köpek toplanıp bilinmeze gidecek ve bunların belki yarısı bile geri gelemeyecek, orman küpeli köpek kaynıyor! duyarsız kalmayın. bu toplanan köpekler kafeslere kapatılacak, çoğu birbiriyle kavga edecek, stres yapacaklar, yemek yemeyecekler, sonra da hepsini alıp ormana açlığa terk edecekler, kaç zamandır bir çözüm üretemedikleri gibi şu hayvanların üstünden de çekmediler şu ellerini.

  https://twitter.com/…akyz/status/918718409667473408
 • toplanması ve düzgün şartlarda barınaklarda bakılmaları gerekir. geri bırakılması nası bir saçmalıktır anlamıyorum. yapacağınız işi...
 • 13 takımın ve her takımdan 8 sporcunun yarıştığı bir yarışta böyle bir kararı almamak facia olabilirdi. sprint ya da iniş anlarında saatte 75-80km hıza ulaşılıyor. bu hızda giden bisikletçinin/bisikletçilerin önüne bir canlı çıktığında ne olacağını tahmin edebiliyor musunuz? hem yarışçılar açısından hem de o canlı açısından hiç iyi şeyler olmaz.

  ancak bu toplama kontrollü bir şekilde yapılır umarım.