şükela:  tümü | bugün
  • ilk turda rte galip gelmezse, hdp barajı geçerse ve ince umut vadeden bir oy oranı alırsa demirtaş partisine ince'ye destek vermesini salık verecektir. metropolde yaşayan hdp seçmeni ince'ye bütün adaylardan daha yakın çünkü hdp'ye karşı hiç bir tavrı olmadı. kılıçdar gibi onlarla görünürsem tu kaka derler demedi. cesur bir şekilde hdp'nin yanında oldu. biz daha fazlayız bunu ince biliyor. başka bir partiyi peşine sürüklemese, cemaatlerden oy dilenmese, aşiretleri beslemese %30'dan fazla oy alamaz. akşener'in dediği gibi "biz iğne ucuyla oy topluyoruz" o başları topluyor kuyruklar başın peşinden geliyor. (bkz: mhp). ama metropol dışında, doğu ve güneydoğuda yaşayan hdp seçmenine güvenmiyorum. çünkü onlar ilk seçimde barajı geçtikten sonra banane cumhurbaşkanından diyebilir. yani sandığa gidecek o motivasyonu bulamayabilirler. orada ince'nin işi gücü bırakıp güneydoğu seçmenini sandığa gitmeye motive etmeli. bakalım, hakkımızda hayırlısı. ben hala ak parti'nin hile yapmadan bu seçimi bırakacağını zannetmiyorum ama neyse...