şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nin en duzenli muzik yapan orkestrasi. her haftasonu, ulus'daki o garip salonda klasik muzik dinlemek isteyen ankaralilar'i mutlu etmeye calisir bu kurum.
  eserlerin seciminde ciddi problemleri olduguna inandigim bu orkestranin kurmaylarinin bi tchaikovsky zaafi oldugundan suphe etmekteyim.

  cso olarak da bilinir
 • yenilenen salonunda, mükemmel performanslarıyla büyüleyen orkestra aynı zamanda avrupanın da en eski ve en başarılı orkestralarından olarak kabul ediliyor
 • kadrosunda barindirdigi 3 fagotcu *** sebebiyle bu uc fagotcunun aynı arabayla seyahat etmelerinin cok buyuk bir risk oldugu, aksi takdirde orkestranin uzunca bir sure ara vermesi gerekebilecegi; konser salonunda en guzel akustigi 17. ile 25. sira arasinda yakalayabileceginiz, cuma gunu dinlencesi
 • konser verdikleri salonda koltuklarin arasi yok denecek kadar azdir.menuskus vb. rahatsizliklari olanlar konser bitmeden cildirabilir.
  orkestra muhtesem o ayri...
 • her cuma akşamı müdavim dinleyicileri olan orkestradır. yeni yıl ve bahar konserlerinde genellikle gürer aykalla çalarlar. her yeni yıl konserinde mutlaka johann strauss jr ve seyircilere el çırptırılan radetzky marşı* ile her bahar konserinde renkli pastel kıyafetler giymiş orkestra üyeleri olmazsa olmazlardır. bi ara sezon açılış konserlerini hipodroma taşımış, sayıları binleri bulan ve çimenler üstünde yayılan seyirciye çalmışlardır. bahar aylarında konserden sonra binadan çıkınca seyirciyi karşılayan dış dünyaya ait ilk unsur, lunaparkın galaxysidir. derhal gidip binmek, bi nevi kültür şoku yaşamak isteği uyandırır bünyede.
 • ankara denince aklıma gelen ilk 5 şeyden biri
 • 657ye tabi üyeler incelendiğinde, bi kısmının bu harikulade görünen işten ne kadar bezgin oldukları farkedilir. yaşı ileri olanlar ve yenilerin çoğu olaya ruhen hakim ve mutlu görünürken, arada kalan bi kitle vardır ki, otomatik olarak çalmakta, sadece bedenen sahnede bulunmaktadır. bunların çaldığı kemanlar ve viyolalar "ütüyü fişte mi bıraktım?", "çocuğun okul taksidini ödemek lazım", "konserden çıkınca hede hödö yapmalı" diye bağırırlar. davul ve kontrbas dolaylarında genelde yakışıklı gençler bulunmuştur.
 • boyunuz 165den uzunsa, veya 165den kısa ve 3 aylıktan fazla süredir hamile iseniz * gitmiş olacağınıza pişman olacağınız salona sahip orkestra.

  dünya üzerindeki en kısa koltuk arası rekorunu zorlamışlar.

  edit: ozel istek uzerine siniri 175'den 165e cektik.
  edit2: özel istek üzerine 3 aylık hamile bilgisi ekledik.
 • ozellikle metal uflemelilerden alelade bir ortaokuldaki boru takimi kalitesinde ses cikaran ruhsuzlar ekibi orkestra. klasik muzigin bu denli icine eden bir orkestrayi dinlemeyi sahsen tercih etmiyorum.