şükela:  tümü | bugün
  • bu sabah itibarıyla kurulmuş

--- spoiler ---
    millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla "cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu" oluşturuldu
    --- spoiler ---

rte'nin zibilyon tane danışmanı var zaten
    onlara çok da danıştığını düşünmüyorum..
    bakalım yine kimler yolunu bulacak..
  • devletlü paduşahumuzun vezürleri hayrola. dam dam da dam dam

dolar bey de çadırı kurmuş bekliyor sizi. reyiz o kurulların hazırı vardı be ya, adına meclis, üyelerine millet vekili, sistemede demokrasi diyorlardı, bakanlar vardı, damat değillerdi mesela. sen padişahçılık oynayacaksın diye dibine kibrit suyu döktün ya. geç bunları, yüksek istişareymiş falan hikaye. külliye mülliye derken kendime üç beş vezir yaptım de bitsin bu iş.
  • fesli delinin yetişemediği kuruldur.

yazık oldu fesliye, ne iyi kurul başkanı olurdu kendisinden.
  • kpss alan puanıyla mı yoksa genel puanla mı girildiğini merak ettiğim kurul. özel sektördeki işim battı da kapağı buraya atalım. avukatım, dil puanım ve yüksek lisans var. maaş ne kadar olur? şehir değiştirmeye değer mi? bilenler yeşillendirirse sevinirim.

not: muhalifim itfaiye bize de uğramadı.
  • istişare yapmak güzeldir ama dönem ben bilirim, ben yaparım dönemi olduğu için ihtiyaç fazlası olacak bir kurul gibi duruyor.

binali yıldırım boşta kalırsa en azından kurul başkanı yaparız diye oluşturulmuşta olabilir.
  • ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, backenbauer, kaleci mayer, nadia komanaçi, brigitte bardot ve fenerbahçeli cemil'den oluşacak kurul.
  • istisare edilmeyen bir yerde kurulunun kurulmasi ancak bizde olur.

secim oncesi birileri gene maasa baglanacak galiba, nasil olsa 1100 oda var.
  • (bkz: ibb’yi nasıl geri alırız?)

resmi gazetede yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi

yaklaşık bir saat kadar önce ajanslara düşen haber. iki farklı gazeteden linkler eklenmiştir.

hürriyet
    sözcü

--- alıntı ---

cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla “cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu” oluşturuldu.

cumhurbaşkanlığı teşkilatı hakkında cumhurbaşkanlığı kararnamesinde değişiklik yapılmasına dair cumhurbaşkanlığı kararnamesi, türkiye cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan imzasıyla resmi gazete’de yayımlandı.

kararname ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulunun oluşturulması kararlaştırıldı.

buna göre, kurul üyeleri cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek.

ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi.

--- alıntı ---

(bkz: bir gün herkes 15 dakikalığına cb danışmanı olacak)