• tam hali: cumhurbaşkanlığı'ndan görev teklif edilirse asla kabul etmem.

bir edip akbayram beyanı.

kendine sanatçı diyenlerin, birilerine yalakalık için sıraya girdikleri böyle bir devirde böyle bir açıklama ve cesaretinden dolayı edip akbayram abimizi ne kadar tebrik etsek azdır.
    kaynak

edit: ekleme " onlar sarayın içindedir, ben dışındayım. sarayın dışındaysam, ben bu toplumun içindeyim. kabul etmem. bugüne kadar gelen hiçbir teklifi de etmedim zaten"
  • "yani istanbul sizin olsa ne olacak? yiyeceğiniz yine iki tabak" şu sözü tüm türkiye hatta tüm insanlığa layıkıyla bir anlatabilsek işte o zaman tüm bu hırs bitecek. baş köşeye konulacak bir söz etmiş.
  • erdoğan'ın 10 kasım resepsiyonunu yarıda kesip canlı yayında ağlamasına sebep olan beyanat.
  • teyzesinin kızına tecavüz eden
    (bu konuda bir televizyon programı yapılmıştı)
    solcu geçinen
    (her serseri mayın da solcu oluyor nedense?)
    sinek sersemken ünlü olan bayatlamış zat.
    cumhurbaşkanından teklif gelse ne oluur, gelmese ne olur?
    gerçek muhalif sol,sessiz ama vakur durur.
  • “onlar sarayın içindedir, ben dışındayım. sarayın dışındaysam, ben bu toplumun içindeyim”

sözlük yazarlarından aforizmacılara selam çakarcasına, birilerinin fikirsizliklerine çakarcasına lafı çakmış edip akbayram.
  • "gerçek muhalefet sessiz ama vakur durur" demiş yukarıda biri. bu zata hatırlatmalıyım ki bütün devrimler bağıra bağıra geldi. castro sessiz ama vakur olsaydı batista'yı deviremezdi. atatürk, istanbul hükümetine sessiz kalsaydı türkiye cumhuriyeti olmazdı. halklar seslerini duyuramazsa o ülke düzelmez. "itaatsizlik" bu dünyayı şu anki konumuna medeniyete getirdi. senin gibi boyun eğiciler çoğunlukta olsaydı dünya pre-historik çağdaydı hala.
  • ödül töreninde ahmet kaya'ya yapılan saldırıda sessiz kalmış sol görüşlü, muhalif edip akbayram beyanı.

kararına saygı duyarım lakin o gün sergile(me)diği tavır sebebiyle söylediklerinin çok da hükmü olmadığını belirtmek isterim.
  • "bazı insanların ne güzel açıklamaları var, 5 dk içinde tayyipistleri çıldırtıyor," dedirten beyanat.

(bkz: #83181010)
  • merak ettiğin nasıl görev teklifi yaplıcağıdır? teklif gelmiş kabul etmemiş. teklif değildir o davettir en fazla.
hesabın var mı? giriş yap