şükela:  tümü | bugün
  • evet son zamanlarda kemalistlerin itiraflarına denk geliyoruz, ali nesin meşhur dinsiz kemalist aziz nesin in oğlu. biz söylüyorduk zaten bunu ama siz kendinizden birinden duyun istedim, tek parti dönemi tamamen zulüm dönemidir kazananlar yalnızca masonik beyaz türklerdir ve resmi tarih tarafından yalanlarla kapatılmaya çalışılmıştır;

https://www.aydinlik.com.tr/…i-turkiye-agustos-2018
  • tanım: vicdanlı solcuların daha fazla saklayamadığı gerçektir.
  • ali nesin hiçbir zaman kemalist olmamıştır. kemalistler arasında da atatürk düşmanı olarak tanınmaktadır.

sizin dinsiz versiyonunuz yani ali nesin.

aziz nesin, siz aptallara aptal derken o kadar haklıymış ki...*

ayrıca; (bkz: şalvarı şaltak osmanlı)
  • ooo anası belli olmayan, yunana metres olmayı tercih edenler sözlüğe gelmiş. hoş gelmiş.

hoş şimdilerde rus sevici bunlar. bi anda amariga seviciye de dönebilir.
  • doğru ama 2002 sonrası güllük gülüstanlık oldu
    -çiftçiler anasını alıp gitti
    -pkk'lı piçler erdoğan'ın emriyle affedildi
    -ihanet süreci başladı.emre as gibi nice vatan evlatları şehit düşerken kalkıp bunlar süreci bozmak istiyor denildi
    -301 madenci diri diri gömüldü.sorumlu kişi kalkıp fıtratında var dedi
    -3-5 mehmet için meclis açılmaz denildi
    -saç kurutma makinesini evladına verip yan odada kendini asan 26 yaşında genç kadın oldu
    -açlıktan ölen bebekler oldu
    -şehit kardeşine ağabeyin bu mesleği seçmeseydi denildi
    -işsizlik yüzünden tbmm önünde bir adam kendini yakmaya çalıştı
    -suriyelilere iş bulunup kendisine bulunmadığı için bir adam kendini kesmek istedi."vallahi ben cumhurbaşkanımı seviyorum" demesine rağmen fetöcü diye tutuklandı
    -ciğeri beş para etmez suriyeli piçler hatay'da askerimizin kafasını kesti
    ışte akp dönemi böyle güldük böyle eğlendik bu başlığı açan orospu çocuğu eğer şu kadarcık vicdanın varsa oku bunları
  • dedi cumhuriyet şehirleşmesinin imkanlarından sonuna kadar faydalanmış adamın oğlu.

zaten bu ülke, karaktersiz elitlere sahip olmasaydı bu günleri görmezdi. adamlar tabii ki bulundukları toplumun tepesine çıkınca, ortalamanın elindeki imkanları ve imkansızlıkları anlayamıyor.

cumhuriyet sadece salgın hastalıkları eldeki kısıtlı imkanlar ve teknolojik eksiklere rağmen bitirmesinden dolayı halkı ihya etmiştir. halkın üzerindeki vergilerin azalmasını, artan eğitim ortalamasını, milli gelirin cumhuriyetin ilk 15 senesinde 2 katına çıkmasını söylemeye gerek görmüyorum.

ilgi meraklılığına bu yaşta kapılmak hazin kendisi adına.
  • ahahaha ali nesin'i akp övüyor sanmışlar az gelişmiş patolojik solcular, aşırı sağcı ulusalcılar. bir de adama atatürk düşmanı demişler. ali nesin'in ne atatürk düşmanlığını gördünüz de yaftalıyorsunuz?

bununla beraber cumhuriyetin ilk dönemine "bizi neyden kurtardı" diye bakmak gerektiğini düşünüyorum, yoksa sonuna kadar katılıyorum. gerçi ali nesin bunu hep belirtiyor, "cumhuriyetin ilk döneminde yapılan çok hata var ama her devrimde öyle hatalar olur, bunun üzerinden cumhuriyet devrimi değersizleştirilemez" diye.
  • anası belli babası elli birinin tespiti
  • rahmetli babanın en bilinen tespiti neden o kadar tepki çekti diye düşünürsen,
    matematik eğitimini doğru düzgü vermek için kendi teşebbüsünü kurma gerekliliğini neden hissettiysen,
    bir gazeteciyle röportaj yaparken, nasıl kendimi anlatırım diye çabalayıp neden aslında saçmaladığını görürsen,
    o zaman anlarsın neden bunca süredir aynı mantık kazanamıyor.
  • ali nesin'de dinsiz değil mi? aynı zamanda bir dönem akp'yi desteklemiyor muydu?

hani sizden biri derken neden babasına göre itham ediliyor kendi kişiliği yok mu bu adamın?

hayır babanız pezevenk olsa sizde mi pezevenk olacaksınız?