• 550 bin kişi işsiz kalmış, daha ne olsun. haber değeri olması için ölmeleri de gerekiyor heralde.
  • inşaata dayalı ekonomik düzenin eleştirisi hakkında cumhuriyet gazetesinin düzenli olarak yayın yaptığını bilen insanların ilk andan itibaren anlamını bilecekleri, ama 12 yaş altına hitap eden gazetelerde son nöronlarını da bırakanların kontrpiyede kalacakları gayet isabetli manşettir.
  • inşaatı çöktüren değil, çöktüğünü gösteren suçludur çünkü çomaristan'da.
  • manşeti eleştirmeden önce çevrenizde inşaat sektöründe çalışan bir kişiye sorun, ondan sonra laf atın derim. evimi kentsel dönüşüm için alan inşaat şirketi battı, ev harebe gibi duruyor. inşaat sektörüne elektrik malzemesi sağlayan büyük bir arkadaşımız battı, zor geçiniyor. istanbul'da yarım kalmış plazalar, gökdelenler e5'de cirit atıyor. sonra da böyle manşet mi olur diye beyimiz itiraz ediyor!

haberdir, yazılmıştır. her gazetenin yazması, hükumeti kıstırması ve bu soruna bir çözüm getirmesini sağlaması gerek. millet evinden, işinden, aşından oldu.
  • zorlama bir duyar olmuş kardeş
  • 13 şubat 2019 tarihli cumhuriyet gazetesi'nin attığı subliminal manşet. devamında da "bunu ilk kez görüyıoruz" ve "inşaatlarda işçi kıyımı" alt başlıklarıyla web sayfasında yer alan haberi görünce, gündemde olan olaylar nedeniyle vahim bir hadise daha gerçekleştiği zannediliyor.

haberin içeriği ise yol-iş sendikasının 6 ayda 550 bin inşaat işçisinin işten çıkarıldığı ve bunun ilk kez görüldüğü açılaması bulunuyor.

aynı manşet bu günkü baskıda da var ama daha yumuşatılmış şekilde "inşaat çöktü, 550 bin işsiz"

felaketten beslenmek bu olsa gerek. adli olaylarda kullandıkları her yer suç mahali görseli, içerikle ilgisini kıyısından yakalayan ancak felaket haberi izlenimini veren manşetler. yazıklar olsun.

ekleme: benim değişik olduğumu düşünen ne ifade etmek istediğimi anlatamadığım arkadaş için söylüyorum. pendik'teki facianın hala gündemde olan etkisini kullanmak amacıyla özellikle "inşaat çöktü" manşeti seçilmiş ve "inşaatlarda işçi kıyımı" algıyı başka yöne çeken bir dil kullanılmış. ben de değişik olduğum için bunun yanlış olduğunu ve kasıtlı yapıldığını ifade etmek istedim. mevzu budur.

ekran görüntüsü cumhuriyet'in inşaat çöktü manşeti
  • daha dün toki başkanı mahvolduk dedi be kardeşim sen nerelerdesin:)
hesabın var mı? giriş yap