şükela:  tümü | bugün
7668 entry daha
  • iki değerli başkan adayı olan partidir. muharrem ince ve ümit kocasakal. sözkonusu vatansa gerisi teferruattır, lütfen uzlaşın ve tek aday çıkartın. şu partiyi palyaçoya çeviren pkk süprüntülerinden kurtarın.

muharrem ince'nin öğretmenlik yaptığı zamanları biliyorum. (bir kere yanlışlıkla dersine girmiştim. güleryüzlü ve efendi bir adamdı)
    ümit kocasakal ise yıllar evvel, yıkıcı muhalefetini aniden kesince "chp genel başkanlığına hazırlannıyor olabilir" diye yazmıştım. beklediğim hamle geç geldi ama buna rağmen o yeni duruşunu bozmadı. yapıcı eleştirilere devam etti.

açıkcası bu ikisinin ayrı ayrı aday olmalarındansa; güçlerini birleştirmelerini dilerim. her ikisininde kitlesi var. her ikiside (allah utandırmasın) ülkesini ve milletini seviyor. sözkonusu vatansa gerisi teferruattır. karşılıklı tavizler verin ve lütfen uzlaşın.

"aman bu söylemi kullanmayalım" gibi bir endişeniz olmasın çünkü partinin imajı zaten yerlerde. "partiyi özüne döndüreceğiz" söylemi bence gayet başarılı ve açıklayıcı. allah yardımcınız olsun, allah hem ülkemiz hemde partiniz için hayırlısını versin.

---***---

chp mevcut yönetimine gelince;

üstündeki pkk sevicisi imajından kurtulmak için harekete geçen parti. özellikle son bir haftada başlayarak hemen hemen bütün enerjilerini bu yöne kanalize etmiş gibi görünüyorlar.

daha dün mustafa balbay'ın bir konuşmasını izledim. "chp üstüne düşürülmeye çalışılan gölgeler"den bahsederken yüzünden şaşkınlık, üzüntü ve panik okunuyordu.

onun o halini görünce hem üzüldüm, hem düşündüm. türkiye'nin -maddi olarak- en zengin partisinin, atatürk'ün mirası olduğunu iddia eden partinin düştüğü halleri gözümün önünden geçirdim...gen.bşk.yrd. murat özçelik ben ve çevrem hdp(pkk)'ya oy verdik derken neredeydiniz?
    not: üstelik adam bunları kahvede falan değil, parti grup toplantısında söylüyor...

partinize o gölgeyi düşüren kişiyi uzaklarda aramayın, partinize bir bakın:

- pkk tarafından (hesapta) kaçırılan, sonradan "arkadaşlarla çay içtik" diye açıklama yapan pkk'lıları milletvekili seçtiren kişi kimse, o gölgeyi yapanda işte o kişi. pkk'lı teyze oğlunu milletvekili seçtirdi adam!!?!?!!?!????
    - almanya'ya gittiğinde hamburg'ta pkk'lı amca oğluyla görüşen,
    - abd büyük elçisiyle görüşüp, hemen görüşmenin üstüne suriye politikasını 180 derece ters çeviren,
    - yolsuzluk klasörleriyle poz veren ama 1-2 hafta içinde unutulacak iddialar saçan,
    - yalancı çıkan, yalan üstüne yalanla habire tazminat ödeyen,
    - "darbe olursa tankların üstüne ilk ben çıkarım" deyip, tankların yanından geçip, belediye başkanının evine sığınan,
    - hırsızlık/yolsuzluktan hapis cezası alacakken, rahşan affı ile kurtulan,

ve bunların içinde en kötüsü:
    - parti içi demokrasiyi yok edip, kadrolaşıp, partide başkanlık iddiası olabilecek herkesi tek tek partiden atan kişiden bahsediyorum.

siz anladınız onu.

bu adama yalancı demenin kanunda cezası yok, çünkü yalancılığı toplumun malumu olmuş! ama "yalancı" demenize de gerek yok, çünkü utanması olmayan adama nefes tüketmeninde gereği yok.

tüm chp'lilere sesleniyorum; partinizi pkk'dan temizleyin. hırsızlığı tescilli, yalancılığı kamuoyunun malumu olmuş, abd büyükelçilerinin ve almanya seyahatlerinin hemen sonrasında parti politikalarını 180 derece değiştiren, pkk sevicisi kişi ve gruplardan arının.
    partinize sahip çıkın.