şükela:  tümü | bugün
8107 entry daha
  • (bkz: kapatıyoruz)
    zararına satışlar.patron çıldırdı.
  • son 15 vekil transferine kadar iyi partiye oy vermeyi düşünüyordum.

daha önce iyi parti için yazdıklarıma bakabilirsiniz.

artık kesin olarak chp ye oy vereceğimi biliyorum.

ve chp nin destek vermesini de anlıyorum. bunu chp den başka kimse yap(a)mazdı. "seçmen bana küser mi?" diye hesap kitap yapardı.

ülkede bir şeyleri değiştirmek için sağcıları, liberalleri ve hatta milliyetçileri partisinden aday gösteren chp; ankaradan istanbula adalet için yürüyen chp, milyonlarca insanın oy hakkını "nasılsa bana vermeyecekler" demeden savunan chp; hatta kendisinden oy çalacağını bilmesine rağmen 15 vekilini emaneten veren chp... stratejik oy kullanmayı düşünüyordum lakin görüldü ki ülkenin en ihtiyaç duyduğu yerde korkusuz bir chp var. "millet vermez" diyerek stratejik oy kullanmanın bir manası yok. 15 vekil veriyor ve haklı olarak ilhan cihaner "olur mu öyle şey" çıkışı yapıyor. ve bunu korkmadan söylüyor. biat kültürünün en az olduğu parti chp sanırım. muharrem ince ikidir kılıçdarın karşısına dikiliyor partiden ihraç edilmediği gibi siyasete devam edebiliyor. mhp de kongre yapılamadı hatırlatmak isterim.

daha iyisi mutlaka vardır, lakin şu an bu ülkedeki parti içi demokrasisi en gelişmiş parti chp dir. az önce dediğim gibi "eyvah onlarla yan yana gelirsem seçmen ne der" hesabı gütmeden "doğru olduğuna inandığını" yaptığın için teşekkürler chp.
  • seçmenleri isyanda. biz ikinci büyük partiyiz. niye bizim çıkaracağımız sol bir adayda birleşmek söz konusu bile edilmiyor; bizde hamiyet, bizde cesaret yok mu diyorlar.
  • 15 vekili iyi partiye geçirerek çok onurlu bir iş yapmış ve hepimizin yüzünü kızartmıştır. öldü dediğimiz parti henüz ölmemiş meğer.
  • hiçbir politikası, tutarlılığı, b planı olmayan bir parti.
    24 yıldır bir biçimde yönetimde (istanbul belediyesi, iktidar vb.) olan rakibi aylardır il ilçe kongre yapıp gezerken kendisinin ne yaptığını merak ettiğim başkana sahiptir.
    teşkilatın var mı? gençlik kolların var mı? kadın kolların var mı? bunlar ne iş yapıyor?
    öte yandan 10 yıla yaklaşan başkanlığı süresince yine rakibi hep daha atak, daha halkla temas halinde iken kendisi yine oturduğu yerden sallamaktadır.

seçim üzeri, iyi parti gibi daha dün kurulmuş bir partiye vekil geçirmeyi başarılı bir politika zannetmeleri ds ayrı bir uyuşmuşluk hali. oysa meral akşener çatı adayını bile kabul etmeyeceğini kendi adaylığında ısrarcı olduğunu da bir güzel açıklamıştır. bu ittifaklar chp’ ye artı oy kazandırmak bir yana, oy kaybettireceği kesin gibidir.

ekmeleddin örneği ortada dururken şimdi de abdullah gül şu bu. bu kadar basiretsiz bir muhalefet tarzı, yıllardır sadece iktidar partisini güçlendirmektedir.

not: aktrol değilim. isteyen araştırsın.