şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
117 entry daha
 • yeni bir seçim stratejisi belirlemiş parti:

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=212785

  eğitim başlığındaki yeniliklerden dikkat çeken bir yeri alıntılayasım var:

  "temel eğitimde, örneğin 10 yıl, herkes aynı eğitimi alacak; iyi vatandaş olmayı, ülkesini sevmeyi, dinine saygıyı, atatürk'e saygıyı öğrenecek."

  hayret, bu kadar yıl oldu, atatürk'e saygı, dine saygı, ülke sevgisi filan gibi şeyleri almamışlardı müfredata. bundan sonra böyle şeyler de öğretilse iyi olur bence.
 • ne yazık ki mazisi stratejik hatalarla dolup ta$an siyasi partidir..ataturk ten sonra irticaa taviz vermi$se ve bugunku tehlikeli durumuna gelmi$se bunda dp ve ap kadar olmasa dahi chp'nin de buyuk payı vardır..
  $ayet ki chp ataturk'un yapmı$ oldugu inkılaplara,fikir olarak da hatıra olarak da geregi gibi sahip cıkabilseydi ve soyledigi soylemlerde bizlere kar$ı samimi olsaydı bugunku dar bogaza gelmezdik ve refah duzeyimiz daha yuksek olurdu..
 • babamın elli yedi yıllık yaşantısında oy verebildiği ve partinin de seçime girdiği tüm seçimlerde oy verdiği parti. sanırım yıllarca ilerici, demokrat, solcu, atatürkçü bir öğretmen olarak yaşamış biri için başka bir şekilde davranması mümkün değildi. diğer taraftan şu an ki durumunu görse kesinlikle oyunu vermeyeceğinden emin olduğum parti.
  bütün öğretmenlik hayatını ardahan ın köylerinde geçirmiş, bir kez olsun ülkenin batı kısmına tayinini istemeyi düşünmemiş, köy enstütüsü ekolünden gelen öğretmen okulu mezunu bir insandı. insanların, yol arkadaşlarının değişen şartlar eşliğinde değişmesine rağmen hiç değişmedi. herkes sağ partilere geçip cukkayı doldururken o sadece izledi (iyiki de öyle yaptı). chp den hiç bir zaman tam anlamıyla memnun değildi ama farklı seçenekleri düşünmesini istediğimde hep "chp nin adı yeter" derdi. şimdiyse deniz baykal ıyla, canan arıtman ıyla, 301. maddeki tavrıyla, askerin ve statükonun sözcüsü olmasıyla, pozitif negatif derken milliyetçiliği ve ırkçılığı sahiplenmesiyle, kendini var eden bir partide işinin olmayacağını iyi biliyorum. neden dersiniz başta da söylediğim gibi kendisi ilerici, demokrat, solcuydu.
 • oy almak için bir anda seçim stratejisini -çok değil bir iki sene önce- kırdığı faşizan millyetçi rotadan, (oluşmasına sebebiyet verdiği siyasal iklimde bolca katkısının olduğu) hrant dink cinayetinin ardından aniden yapay bir demokratlığa çeviren kaypak parti. akp gibi, dp gibi sadece oy almak için çalışan, ideolojiden politikadan ilkeden yoksun, rüzgara göre yelkenini çeviren organizasyon, siyasi parti demeye dil varmıyor. birisi deniz baykal'a 23 nisan'da 1 günlük olsun başbakanlık vermedikçe durulmayacak gibi görünen bir durumun içinde kirlendikçe kirlenen.
9023 entry daha