şükela:  tümü | bugün
7317 entry daha
  • siyasi olarak intihar etmiş parti. ancak yarın kk çıkar sağa sola bir iki giydirir hüloğcularının gazını alır. tıpış tıpış oy verirler.

(bkz: canan kaftancıoğlu)
  • iyiden iyiye soft pkklıların içinde cirit attığı bir parti haline gelmiştir. gerçek atatürkçü olan herhangi biri bu saatten sonra chpye oy vermemelidir.
  • umarım istanbul’daki kongre milat olur ve chp eksenini sola kaydırır.

yıllardır popülizm yapan sağ iktidarın peşine takılıp muhafazakar tayfaya oynayan chp’den gına gelmişti. muhafazakar hassasiyetler ve bakış açısı bu ülkeye bir şey katmayacaktır. bu kitle kalabalık olabilir, politikacıların iştahını kabartıyor olabilir. fakat bu kitlenin gerçekleri dünya gerçeklerinden uzak ve bakış açıları sığ. hem iktidar hem de muhalefet her şeye alınan bu kitlenin üzerine çok uzun süredir titriyor. fakat artık chp’nin önden gidip yol açması lazım. yılardır içinden çıkılamayan tartışmalardan uzaklaşarak bir sol parti gibi iyiyi, doğruyu göstermesi gerekiyor.

umarım bu değişim gerçekleşecektir. bu sadece chp için değil, türkiye için de olumlu olacaktır.
  • sistematik şekilde anlamsızlaştırılan siyasi parti. hem dışarıdan, hem içeriden.

sanki yıllarca onca şey olmamışçasına "chp-hdp ittifakı" varedildi ana akım medya yordamıyla kafalarda, sanki oslo görüşmeleri hiç olmamış, hakan fidan ve afet güneş sanki örgüt yönetimi ile imralı arasında emirerliği yapmamış ve bütün bunların üzerine birisi de çıkıp "bu arkadaşları ben görevlendirdim" dememişçesine...

türk siyasetin tam olarak bu kadar işte;

2015 haziran seçimleri öncesi;

mhp "hesap soracağız" dediği ak parti'ye en fazla "çay alır mısınız?" diye soracak kıvama gelmiş, kasım 2015 seçimleri öncesi "başkanlık ve her türlü başkanlık sistemine karşı" olarak oy istediği seçmeni sayesinde barajı geçip sonrasında "başkanlık desteği" ile ak parti'nin yanına yanaşıvermiş;

binevi meral akşener tehdidi karşısında iktidar mahkemelerinden yardım alan;

devlet bahçeli'nin koltuk sevdası > milliyetçi seçmenin ülküsü, inandıkları

kıvamına gelmiştir.

devam eden süreçte chp belki siyasi düzlemde doğru olanı yapıp geçmişte mecliste en çok karşı karşıya geldiği hdp'nin çeşitli uzuvlarının gene iktidar yargısı eliyle kesilmesini ve bunca sene daha beter durumlar karşısında bu uzuvların kesilmemesini yanlış bulduğunu duruşuyla göstermek isterken binevi iktidar partisinin ekmeğine yağ, bal, reçel sürmüştür.

son gelişmelerin ardından anap olma sürecine giren iktidar partisi ve destekçileri muhtemelen şu siyasetsizlik ortamından "en iyi alternatif" olarak çıkmayı planlamakta, bu bağlamda ilmek ilmek işlemektedir.

16 nisan 2017 tarihinde yapılan referandum aslında şunu söylüyordu;

"olmadı ve olmayacak"

şu anda gelinen nokta ve bu noktaya gelinirken atılan adımlar da hep bu olmayacağı oldurmak uğruna.

ben artık iyiden iyiye mevcut siyasi partilerin hepsinin de bir üst akıl tarafından kumanda edildiğini, ak parti gitse bile bu memleketin başından basiretsiz siyasetin eksik olmayacağını düşünmeye başladım sanırım.
  • size oy veren ellerimi sikeyim. böyle şuursuzluk olmaz.
  • mhp seçmeni koyun olmadığını 16 nisan referandumunda gösterdi.
    görülen o ki chp seçmeni de gelecek seçimlerde tokadı basacak. atatürk'e ettiğiniz ihanetin bedelini ödersiniz diye umuyorum...
  • artık boş, ölü bir parti, kılıçdaroğlu ve ekibi akp'nin bile veremeyeceği zararı verdi yıllardır chp'ye. canan kaftancıoğlu olayını yandaş medya öyle bir kullanacak ki, insanları 5 kat daha nefret ettirecekler chp'den. allah belanızı versin

edit: bir yandan da canan kaftancıoğlu'nun il başkanı seçilmesiyle 2019 başkanlık seçimi konusunda arada kararsız kalan chp seçmenini iyi parti'ye yönlendirerek inanılmaz olumlu bir şey yaptılar, haklarını verelim.
  • --- spoiler ---

kenya'nın kurucu devlet başkanı batı'nın afrika'yı işgalini şu çarpıcı sözlerle dile getirmişti:

“misyonerler afrika’ya geldiğinde bizim topraklarımız onların incilleri vardı. dua edelim dediler. gözlerimizi kapattık. açtığımızda, bizim incilimiz, onların toprakları vardı.”
    --- spoiler ---

yıllarca şeriat ve irtica gelecek dediler muhafazakarlara nefret kustular ve sokaklara çıktılar sonra nemi oldu parti pkk/dhkp c /feto ve bilimum dış güçlerin bürosu oldu.

yıllar önce erdoğan cumhurbaşkanı adayı olduğunda baykal, erdoğan için 'ağzını yıka' diyordu bakın bakalım cumhuriyet halk partisi kimin ellerine geçti.

oh oldu.
  • mustafa kemal atatürk'ün partisidir.

simgedeki altı ok gökten inmedi, bir reklam ajansına parasını verilip dizayn ettirilmedi. altı ok mustafa kemal'den miras biz türk gençliğine. gözünüzü seveyim bu mentaliteyle yönetin şu partiyi.

not: dört kuşaktır halk partiliyiz. iki taraftan da.
  • önce siyasal islamcı faşizm tarafından kodlarıyla oynanmış, sonra da kürt ırkçı terörist hareketi tarafından ele geçirilerek bitirilmiştir. tabanı ise genel toplumsal ahlaki bozulmaya ayak uydurarak bu bitişi hızlandırmıştır.

türkiye cumhuriyeti'nin geleceğinin siyasetin elinde olmadığı ortadadır.

türkiye cumhuriyeti siyasetçiler tarafından kurulmamış, siyasetçiler tarafından ileri götürülememıiş, siyasetçiler tarafından kurtarılamayacaktır.

akyuvar kıyımına neden olan bazı eklemlenmiş ideolojilerden kurtulduğumuz an ülkenin önü açılacaktır.
785 entry daha