şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
  • son zamanlarda esnaf, gençlik ve ekonomi üzerinden kurulan söylemde ısrarcı olması gereken parti.

ayasofya, çoklu baro, tutuklu gazeteciler gibi konuların öneminin farkında bir vatandaş olarak, bunları konuşmakla bir yere varılamayacağına da ikna oldum.

karşımızda toplumda karşılığı kalmamış bir siyasi parti ve youtube’da canlı yayınında yorumları açık tutamayacak kadar toplumdan uzaklaşmış bir lider varken, tek gündem, bas bas bağırılarak ekonomi ve 400’er 400’er vergi gelen binlerce ürün olmalı.

her vekil, her üye bütün platformlardan sürekli olarak bu söylemi yaymalı.
  • aman adalet ve kalkınma partisi bir şey derse diye kılını kıpırdatmayan, köşede oturup öylece bakan ana muhalefet partisi. bu partinin korkaklığı yüzünden kendi vekilleri ve hdp başkanları hapse atıldı.

ülkenin ırzına geçiliyor ve hiçbir vasfı olmayan mecliste vekilcilik oynuyorlar, aynen devam.

yakın yıkın demiyorum tabiki çıkın biz şuna şuna inanıyoruz gençleri dinliyoruz siz ne derseniz deyin bir olacağız deyin. ekonomik krizin hesabını sorun gündemi siz belirleyin. ülkede her şey yanlış giderken hala otokrat partinin ağzının içine bakıyorsunuz. bu ne acizlik! mecliste bir sikime çare olamadığınızı hissettiğinizde rest çekin. paranız var, pulunuz var, dokunulmazlığınız var. her olayda "aman akp bizi sokağa çekmek istiyor :((" demeyi bırakın yeter artık. haklarımızı savunmak için yaptığınız şeyler yetmiyor. halkla bütünleşmek için, çığlığımızı taşımak için bir yol bulmak zorundasınız, zorundayız.

edit: yazım hataları düzeltildi.
  • hiç birşey yapmayınca daha çok oy aldıklarını keşfeden parti.
  • 2023te 100. yılına girecek :))
  • tv kanallarına bilerek mi en kötü hatiplerini çıkartıyorlar anlamıyorum. mustafa balbay, berhan şimşek ikisi özellikle her akşam televizyonda ne dedikleri belli değil, sözleri çorba yapıyorlar eğer okuyorsanız daha iyi temsilcileri çıkarmanızı diliyorum.
  • sosyal medya yasağına karşı ilk adımı goygoy yaparak veren partinin ikinci adımı "gelin beraber yapalım." swh
    allah akıl fikir versin size.
    yorum1
    etik düzenleme
  • demokratlığa bak amk, 12 senedir istifa etmeyen dinazor genel başkanlık koltuğunda...

ayıp beee, bir de hala bunları savunuyorsunuz. savaşıyoruz diyorsunuz. sizi savunan seçmenlere de kafam girsin, iktidara da
  • sadece siyasal açıdan bakmadığım, benim için anlamlı olan bir parti.görsel

her şeyden önce bu ülkeyi gerçekten seviyorum. toprakları izmir'den şanlıurfa'ya kadar kıymetli. her bir şehrimizin ayrı kültürel zenginliği var. doğuya gittiğin zaman o leziz yiyeceklerin yanında insanların samimiyeti var. lan kelimesi ağzından düşmez mesela. bize özgürdür bunlar ve beni ben yapan şeyler bunlar. ülkenin batısına gidiyorsun cennet, her bir kıyı sahili bir nimet. turizm sayesinde yabancıların kültürü sayesinde daha eğitimli ve geniş bakış açılı insanlar yaşıyor. akdeniz'e bakıyorsun yine aynı ve üstelik tarımda gelişmiş karadeniz'e çıkıyorsun çay, fındık, balık...

her millete şans olmayan köklü bir tarihi ve özgeçmişi var hem milletimizin hem topraklarımızın. öyle tarih sahnesinden pat diye silinmeyecek kadar değerli bir milletiz. hun devleti'nden tut osmanlı'ya kadar.

işte bu partinin kuruluş felsefesi, amacı ve yapmış oldukları da türk milleti için bir o kadar kıymetli ve geçmiş tarihîmizi onurlandırıcı şeyler.

işgal yıllarında durumu kabul etmeyen halkın somut sesidir mustafa kemal. beş parasız, babasız yalnızca okuduğu kitaplarla ve kurduğu dostluklar ile başardı tüm yaptıklarını. dedi ki; bağımsızlık benim karakterimdir ve türk milletinin tarihine yakışır bir mücadele verdi. iki seçenek vardı: ya istiklal ya ölüm!

işte bu yapılanlardan dolayı hem bu partinin kurucu kadrosu hem de lideri ülkemiz ile koparılamayacak kadar sımsıkı, et ve tırnak gibi bağlıdır.

işin siyaset kısmına girersek çıkamayız. ancak düşüncemi söylemeden bitirmek istemiyorum entry'yi. ben chp tarihini de bir o kadar ayrı değerli buluyorum ülkemiz için. ülkemizin aydınlıkçı yüzü hep bu parti olmuştur. 50-60 yıllarında söyledikleri 50 yıl sonra geçerliliğini korumuştur çoğu zaman. türkiye'den hep 50 sene ileride gitmiştir ve partinin kadrosu her zaman o yılların en donanımlı insanlarından oluşmuştur. türkiye'de 40'lı yıllardan sonra chp'nin olmadığını hayal etmişimdir çoğu zaman... ırak'tan farkımız olmazdı kesinlikle.

chp'nin yıllardır sarsılmaz bir şekilde halkın desteğini öyle ya da böyle alması milliyetçi kemalist düşünce ile solu birleştirmesinden kaynaklanıyor.

chp olmasaydı yerinde muhtemelen yine sol bir parti olurdu ama aynı etkiyi yaratamaz ülke bugün olduğundan çok daha az eğitimli ve daha çok bağnaz olurdu diye düşünüyorum. (bkz: ırak)

bu parti ile yazılacaklar 1 entry'ye asla sığmaz. fakat iktidar olsun/olmasın halkçılık ve laiklik açısından ülkenin her zaman en güvenilir kıyısı olmuştur. o yüzden kıymeti benim için tarif edilemez derecede büyüktür. güzel günler ve ülkenin daima umudu bu partidir benim için. var olsun...
  • nerede chp ile alakasi olmayan adam var hepsini toplamış parti. en son örneği (bkz: ilhan kesici) bunun sebebi suçlusu kılıçdaroğlu ndan başkası değil.
  • hdp ile hiçbir ittifak yapmamalıdır. gelen oy kadar akp'ye giden oy olduğu için böyle bir işe girmemelidir. ayrıca bu yüzden muhakemesi gelişmemiş anadolu insanına canavar gibi görünmektedir. şu an için akp'nin elinde kalan tek koz bu.