• sağ/dinci partileri iktidara taşımak ve diğer kesimlerin siyaset yapmasına engel olmaktan başka hiç bir işe yaramayan parti. son 70 yıldır hep aynı hikaye. bu partiye oy verenler dönüp hdp'ye oy verseydi en azından ülkede sağ/dinci parti dışında bir parti iktidar olurdu.
  • ülkenin bayrağını değiştireceğine inandırılan parti.

ben: akp'den başka partiye oy verdin mi ki? hem kaç yaşındasın da koalisyon kötü diyorsun?
    bayrağın değişeceğine inanan: ya bırak. cehape'ye mi oy verelim? abi cehape ülkenin bayrağını değiştirecek yeaa!
  • metin feyzioğlu başlığında chp yazıp aratın.* zamanında bu adamı chp'nin başında görmek isteyenler vardı.* ülkenin özeti budur işte. cehalet heryerde. bu istekte bulunanlar her seçim sonrası "aziz nesin haklı yea" diye gezen tipler.

bir parti nasıl olur da kendi içinden chp değerlerini savunacak, bunun için savaşacak kişiler çıkaramaz da devşirmelere bu kadar ayak bağlar.

cumhurbaşkanlığı seçiminde eklemettin ihsanoğlu gibi biri çıkarıldı karşımıza ki zaten bu tam bir faciaydı. hatta sonraki seçimlerde abdullah gül düşünüldü ciddi ciddi. şu anda da istanbul eski anap'lı, ankara eski mhp'li chp'yi temsil ediyor. bakın yanlış anlaşılmasın bu kişileri eleştirmiyorum. hatta mansur yavaş uzun zamandır gördüğüm en omurgalı siyasetçi. sadece merak benimkisi.

97 yıllık koskoca bir parti nasıl tabanından siyasetçi yetiştiremez. bu nasıl bir başarısızlıktır. 19 yıllık akp tabanından kendi fikir ve görüşlerini savunan belki yüzlerce kişi yetişirken (görüşlerin doğruluğu/yanlışlığı burada bağlayıcı konu değil) nasıl olur chp bunu başaramaz.

sanırım fosil chp'liler koltuklarını kaybetmekten o kadar korkuyor ki ya alttan gelenlerden sivrilenleri saf dışı bırakılıyor ya da özellikle iq'su düşükler seçiliyor.

chp seçmeni eğer akp'yi yıkmak istiyorsa önce partisini eleştirmeli. sorun kesinlikle içeride. eğer omurgalı ve gerçekten chp değerlerini savunacak siyasetçiler yetiştirilirse cidden her şey güzel olabilir...
  • muğla belediyesinde diktatörlüğünü ilan etmiş parti. cimere bir yazalım bakalım ismail efendiyi. vatandaşa parasıyla nasıl tekne bağlatmıyormuş. kayyum atansın gerekirse.

(bkz: #109572946)
  • hayırdır? bu sene onur günü vs. hiç bir belediyenizddn ses çıkmadı? geçen yıl mansur başkan hariç alayınız sıraya geçmişti. ne değişti? değişen düşünce değil, oy sayısı değil mi?

2020 yılı lgbt için gokkusakli paylaşımlar yapmayan parti.
  • son zamanlarda esnaf, gençlik ve ekonomi üzerinden kurulan söylemde ısrarcı olması gereken parti.

ayasofya, çoklu baro, tutuklu gazeteciler gibi konuların öneminin farkında bir vatandaş olarak, bunları konuşmakla bir yere varılamayacağına da ikna oldum.

karşımızda toplumda karşılığı kalmamış bir siyasi parti ve youtube’da canlı yayınında yorumları açık tutamayacak kadar toplumdan uzaklaşmış bir lider varken, tek gündem, bas bas bağırılarak ekonomi ve 400’er 400’er vergi gelen binlerce ürün olmalı.

her vekil, her üye bütün platformlardan sürekli olarak bu söylemi yaymalı.
  • aman adalet ve kalkınma partisi bir şey derse diye kılını kıpırdatmayan, köşede oturup öylece bakan ana muhalefet partisi. bu partinin korkaklığı yüzünden kendi vekilleri ve hdp başkanları hapse atıldı.

ülkenin ırzına geçiliyor ve hiçbir vasfı olmayan mecliste vekilcilik oynuyorlar, aynen devam.

yakın yıkın demiyorum tabiki çıkın biz şuna şuna inanıyoruz gençleri dinliyoruz siz ne derseniz deyin bir olacağız deyin. ekonomik krizin hesabını sorun gündemi siz belirleyin. ülkede her şey yanlış giderken hala otokrat partinin ağzının içine bakıyorsunuz. bu ne acizlik! mecliste bir sikime çare olamadığınızı hissettiğinizde rest çekin. paranız var, pulunuz var, dokunulmazlığınız var. her olayda "aman akp bizi sokağa çekmek istiyor :((" demeyi bırakın yeter artık. haklarımızı savunmak için yaptığınız şeyler yetmiyor. halkla bütünleşmek için, çığlığımızı taşımak için bir yol bulmak zorundasınız, zorundayız.

edit: yazım hataları düzeltildi.
  • hiç birşey yapmayınca daha çok oy aldıklarını keşfeden parti.
  • tv kanallarına bilerek mi en kötü hatiplerini çıkartıyorlar anlamıyorum. mustafa balbay, berhan şimşek ikisi özellikle her akşam televizyonda ne dedikleri belli değil, sözleri çorba yapıyorlar eğer okuyorsanız daha iyi temsilcileri çıkarmanızı diliyorum.
  • sosyal medya yasağına karşı ilk adımı goygoy yaparak veren partinin ikinci adımı "gelin beraber yapalım." swh
    allah akıl fikir versin size.
    yorum1
    etik düzenleme
hesabın var mı? giriş yap