• hükümek olmaya çokta meraklı olmayan,azınlıkta kalan çoğunluğun partisi.
  • eger azicik secmene, halka, partililereve herseyden once cumhuriyete azicik saygilari ve sevgileri varsa bugunden itibaren 15 gun icinde en az 650 imza ile kurultaya gitmesi gereken parti.

kaftancioglu gibi halkla karsiligi olmayan, secim doneminde saadet partisi kadar bile calisma yapmayan il baskanlarindan,

bulent tezcan gibi kisa gun kari koltugu korumak olan yoneticilerden,

ilhan kesici gib sagdan vekil yaparsak sagcilar oy verir kafasiyla vekil yapilmislardan,

halk tv gibi yerel tv kanallarindan daha daha amatorce twitter goygoylarindan haber yapan, kariyeri bitmis anketci, gazeteci, eski siyasilerden medet umduran fanatik kanallardan,

adi sani dahi bilinmeyen pasif vekillerden, il baskanlarinan,

kurtulmasi gereken partidir.
  • bu bazi izole kafa, yoz chp zihniyeti yeni bir masal bulmus kendine; "oldu bu is"'ler falan havalarda ucusuyor yine.

böyle bir ana muhalefet olmasaydi, akp ne yapardi bilemiyorum.

gün gelip iktidar partisi, yeni bir partiye hükümeti devrederken, chp'nin "oldu bu is"ci tayfasina bir tesekkür plaketi falan vermesi gerekir. hatta plaketin üzerine; "siz olmasaydiniz, biz olmazdik" falan yazdirmalilar.
  • kurultay dedikoduları gıybet kazanlarını kaynatırken, sevgili gıybet kaynağım t24'te kaydetmeye değer bir haber çıktı.

spoiler:
    -eren erdem mevzularına hakim olmamakla birlikte- kılıçdaroğlu'nun eren erdem'i millet vekili yapmayıp (bilinçli mi yapmadı, yetişemedi mi, eren erdem'den rahatsız mıydı?) erdem'in hapse girmesinin yolunu açtığı + chp'nin ince'den daha az oy alınmış olmasının delegelerde yarattığı rahatsızlıktan bahsedilmiş.

beyle beyle kurultaya gidiliyor;

t24 linkiyim

habertürk sevilay yılman haberi ama ben t24'ten ulaştım.

haberin tam metni:

chp delegesinin fena halde moralini bozan şey eren erdem meselesi

"kılıçdaroğlu ve ekibinin hiç ummadıkları isimler kurultay için imza verecek"

17 temmuz 2018 08:17

habertürk yazarı sevilay yılman, 24 haziran'daki çifte seçimin ardından başlayan chp'deki genel başkanlık tartışmasını değerlendirdi. yılman, kemal kılıçdaroğlu'nun karşısında duran delegeler hakkında yorum yaparken "muharrem ince’nin 8 puan altında oy almak delegenin fena halde moralini bozmuş ama bardağı taşıran asıl mesele eren erdem meselesi olmuş" ifadesini kullandı.

tıklayın: eski chp milletvekili eren erdem tutuklandı

yılman'ın bugünkü (17 temmuz 2018) yazısının ilgili bölümü şöyle:

24 haziran’dan hemen sonra katıldığım açık oturumlarda olsun ya da yazdığım tüm yazılarda hep kısa bir zaman sonra chp’deki parti içi muhalefetin harekete geçeceğini söyledim… kimi tarafından kabul buldu, kimi tarafından bulmadı ama nihayetinde ben haklı çıktım.

gördüğünüz, duyduğunuz üzere değişim isteyen muhalif partililer dün olağanüstü kurultay için imza toplamaya başladı. ilk gün toplanan imzaların partiyi olağanüstü kurultaya götürecek imza sayısının yarısından fazlası olduğu iddia ediliyor. dün eski milletvekilleri gaye usluer ve erdal aksünger bu sayının 353 olduğunu deklare ettiler ancak şöyle söyleyeyim; benim aldığım kulislere göre bu rakam biraz daha fazla!

dün yazıyı yazmadan evvel; “ hakikaten chp’de neler oluyor”u öğrenmek için telefonlarda asılı kaldım. hem muharrem ince’ye, hem de kemal kılıçdaroğlu’na yakın isimlerle görüşme yaptığımda her iki tarafın da iddialı olduğunu gördüm. muhaliflere göre olağanüstü kurultay için gerekli olan imza sayısının çok üzerinde bir sayı ile süreç tamamlanacak…

genel merkez taraftarlarına göre ise muhalifler 550 civarında imzayla başarısız olacak. şimdilik tam olarak ne olacağını söylemeyeceğim çünkü bu büyük bir iddia ama şunu diyeyim; kemal kılıçdaroğlu ve ekibi büyük hüsran yaşayacak! hiç ummadıkları isimler kurultay için imza vereceğinin sözünü vermiş ve hatta notere gidip imzayı basmış bile!

bu arada bu görüşmeler sırasında kılıçdaroğlu’nun bu kadar kan kaybetmesinin nedenlerine dair ilginç bilgiler de edindim. evet. seçimden zaferle çıkamamak, muharrem ince’nin 8 puan altında oy almak delegenin fena halde moralini bozmuş ama bardağı taşıran asıl mesele eren erdem meselesi olmuş.

bildiğiniz gibi eski milletvekili eren erdem 24 haziran’dan hemen sonra gözaltına alındı ve sonra da tutuklanıp, cezaevine gönderildi. görüştüğüm delegelerin bir çoğu buna isyan ediyor mesela. aynen şunu diyorlar; “davaları olduğu ve bu davalarının sorunlu olduğu ve iktidarın eren erdem’in tutuklanması için bu davaları kullanarak illa ki bir girişimde bulunacağı biliniyordu. bunu bile bile eren erdem’i milletvekili yapıp korumaya almadı genel başkan ve adamı resmen ak parti’nin önüne attı! bu büyük bir vefasızlık ve bu vefasızlık benim canımı çok acıtıyor. bugün eren erdem’e yarın ise bizlerden birine aynı vefasızlığın yapılmayacağını nereden bileceğiz!”

daha da vahim olanın partinin eski vekilinin tutuklanmasının ardından tamamen sahipsiz bırakıp ve genel başkan kemal kılıçdaroğlu’nun bu konuda hiçbir açıklama yapmamasının olduğunu ekliyorlar. yalan yok dikkatimden kaçmış fakat dün görüştüğüm partililerden bu yöndeki serzenişi duyunca interenete girip biraz bakındım. ve gerçekten de chp’nin eski vekili olan eren erdem’in tutuklanmasının ardından sayın kılıçdaoğlu’nun hiçbir açıklama yapmadığını gördüm.

sahi neden? eren erdem 24 haziran sabahına kadar chp’nin bir vekili değil miydi? peki bu chp’li vekil gasp, hırsızlık ya da cinayet gibi adi bir suçtan dolayı mı tutuklandı ki partisi bu kadar sahipsiz bıraktı? yoksa partisinin genel merkezi onu tutuklayan gerekçelerin haklı gerekçeler olduğuna inandığı için mi üç maymunu oynuyor? hangisi açıklanabilir acaba?

ekşi politics & gıybetspor sponsorluğunda gururla kopyalanıp yapıştırıldı.
  • cumhuriyeti teslim ettiğine göre adını meşrutiyet halk partisi olarak değiştirmesi daha uygun olacaktır.
  • aleviler ile sünnilerin başkanlık yarışı verdiği laik parti...
  • saçma sapan tepkilere maruz kalan siyasi parti.
    sözlükte de aynı şu haberdeki gibi sarsak tiplerin bu partiye musallat olduğuna neredeyse emin gibiyim.
  • örneğin izmir'de ben, ailem ve çevremdeki birçok kişi bir daha aziz kocaoğlu'na oy vermeyiz diyoruz. kılıçdaroğlu gitmeden de chp'ye oy vermeyiz diyoruz. ancak başa muharrem ince gelir de, aziz kocaoğlu adaylığı daha önceden açıklandı diye geri adım atılamazsa o zaman aziz kocaoğlu son bir kez oyumu alır.

değişime işte bu kadar muhtaç bir partidir.
  • zafer muhteşem olacak !

30 civarı imza kaldı kurultay için. ''dersim'' linin şişirerek çıkarttığı doğudan gelme delegeler sıkıntı çıkartmazsa muharrem ince rahat şekilde yeni parti başkanı olacak.
  • kendi kendini yok eden partiler kervanına katılan partidir. 22 mayıs 2010 tarihinden beri başını çektiği kişinin yaptığı hatalar bini aşmıştır. bu partinin başına kim gelirse gelsin 24 haziran'da resmen seçmenini yarı yolda bırakmıştır. üstelik devlet aygıtının gücünü tadanlar tarafından bu seçmen kitlesine göz dağı verilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap