şükela:  tümü | bugün
  • ismi cumhuriyet ama karakteri recep tayyip erdogan olan mekan. bakmayin duvardaki ataturk resimlerine.
  • duvarın birinde atatürk'ün koltukta otururken yanında bir duble rakı ile çekilmiş fotoğrafı asılıdır. şimdiye dek gördüğüm en karizmatik atatürk fotoğraflarından biridir.
  • mezeleriyle, hafiften çalan zeki müren'iyle, servisiyle, adının hakkını veren meyhane. adabıyla içen bir sürü insanla birlikte demlenmek ve muhabbet etmek çok güzel. havalandırması ve tavandaki volta döşemesi harika. garsonlar sürekli rahatsız etmiyor, masaya meze ve alkol yüklemesi yaptıktan sonra bir daha uğramıyorlar. keyifle içilesi mekanlardan.
  • nasıl olsa kafaları güzel, farketmezler düşüncesiyle hesabınıza fazladan bir büyük rakı ekleyen, üstüne üstlük nşa'da hesabın %10'u olarak ödenen garson ücretini de %13 olarak gösterip ekstradan para alabilen tatlı su kurnazı fasıl mekanı. yer mi anadolu çocuğu be, hey yavrum hey.
  • fiyatlari normal ama bazi kalemlerde geciriyorlar. mesela masaniza gonderdikleri ekmege guzel bi tutar yaziyorlar. yani masaya gelen ekmekten bahsediyoruz. sadece ekmek. kisacasi mekan unlu ama her zamanki beyoglu kurallari gecerli. gecirmeye devam...
  • buranın mezesine süper-hiper-düper diyen

1-) hayatında meze yememiştir,
    2-) evvel ömründe meyhane görmemiştir,
    3-) abartıyordur,
    4-) çok içmiştir hatırlamıyordur,
    5-) hesap kalın geldi ama değer demek istiyordur.

"ortam kendi halinde, mezeler zararsız, haftaiçi servis hızlı, rakı bahane, muhabbet şahane" diyene ise derim ki "gel bilader bi akşam da beraber içelim.."
  • okulumuz bitti, mezun olduk napalım nasıl kutlayalım diye düşündük hadi dedik gidelim güzel bir meyhaneye şarkılı fasıllı eğlenelim doya doya. 35 kişilik bir grup yer ayırttık ve dün gittik bu mekana. kişi 65 liraya anlaştık sınırsız içki. sofraya bir ara sıcaklar geldi bir yemek geldi size anlatayım. 6-5 kişiye bir tabak. herkes tabağına bir patates aldı bir küçücük köfte bunlarla yemek yemiş olduk. durun durun daha gecenin başları, millet henüz 3. kadehlerinde, çalgıcılar başladı masa masa dolaşmaya. neyse geldiler bizim grubun arasına. herkes atıyor 5er 10ar. ama babalar paraları beğenmiyor, çalgıcılarda bir artislik bir agresiflik. neyse yan masaya geçtiler. birden pat küt sesler geldi. anam bi döndüm arkamı ne göreyim. dibimde adamın kafasında ud kırdılar keman kırdılar. bizimkiler şok tabi. çalgıcılar adamın verdiği parayı beğenmemiş, üstüne bir de küfür etmiş. burdan çıkmış kavga. ama görmeniz lazım kargaşayı. mekan tamamen dolu, bir meydan savaşı. havada klarnet uçuyor kanun uçuyor ud kırılmış teller oraya buraya fırlamış. bir de aletlerin üstünde mikrofon var. adamlar vurdukça pat küt ses çıkıyor efekt de on numara. tabi bu olaydan sonra herkesin keyfi kaçtı. iş hesap ödeme kısmına geldi. ne diyeyim bilmiyorum, mekandaki baş garson utanmadan hala para peşinde, gençleri nasıl sikeriz peşinde. 35 kişiyiz orada, en güzel günümüzün içine sıçılmış toplasan 3 kadeh birşey içilmiş. meze desen yok yemek desen yok hadi dedik sorun olmasın kişi başı 35 lira verdik çıktık. gerçi iyi ki çıkmışız, gittiğimiz ikinci mekanda kat kat daha fazla eğlendik.

özet geç piç diyecek olursanız; gitmeyin buraya.
  • fasila hic rastlamadim ust katta. genelde zeki muren calarlar teypten. ama yeni bi tane daha actilar nevizadede gecen yil ama hic gitmedim bilmiyorum. guzel yerdir eskisi.
  • tipik restaurant ahşabıyla kaplayıp, şıkır şıkır sarı ışıklarla aydınlattıkları beri meyhane demeye kaç şahit istiyor bilmiyorum ama; eski dipdipe, beyaz örtülü köhne masalarda içmeye şahit yazın beni memur bey..

elbette o da büyüdü, yanlara, yukarlara doğru yayıldı, her dünya "hali" gibi..
  • bir mekana orço demek istiyorsaniz burasi uygundur.