• fasila hic rastlamadim ust katta. genelde zeki muren calarlar teypten. ama yeni bi tane daha actilar nevizadede gecen yil ama hic gitmedim bilmiyorum. guzel yerdir eskisi.
  • pahalı biraz ama degiyo...mezeler muthis...ozellikle patlıcan közleme...
  • henuz bozulmamis, gidenlerin az cok ne olduklari belli olan, balik pazari icindeki meyhane.(ve evet ust katinda fasil oluyo haftasonu aksamlari geceyarisindan sonra)
  • guzel cipura yapiolar. yanina da raki. peeeeh...
  • balıkpazarı'ndaki, ece ayhan'ın "üç alilerin cumhuriyeti" diyerek edebileştirdiği ve de ebedileştirdiği meyhane. üç garsonunun adı da ali'ydi çünkü (belki hala da öyledir). tabela logosunun cumhuriyet gazetesiyle aynı olması, buranın havası hakkında insana iyi kötü bir izlenim verir hemen. zaten eskiden her 10 kasım günü, rakının yanında mustafa kemal'in favori mezesi beyaz leblebi ikramı yapılırdı. ayrıca haftanın belli günlerinde içlerinde melih cevdet anday, vedat günyol, cevat çapan gibi isimlerin bulunduğu edebiyat adamları toplanırdı burada. bu gelenekler de hala sürüyordur belki, bilmiyorum. cumhuriyet meyhanesi'nin tek dezavantajı, kışın havalandırma sorunu yaşanmasıydı. 'pencere açalım çok havasız oldu' diyenlerle 'aman açmayalım üşürüz'cüler arasında minik gerginlikler yaşanır, şarkı türkü ve esprilerle olay tatlıya bağlanırdı. taratoru ve arnavut ciğeri nefistir. favayı o kadar tavsiye etmem.
  • alcak camlarin yanindaki masalarda oturup balik pazari manzarasiyla icmeden daha cakir keyf moduna gelinebilen yer.. camlarin kenarinda dolasan kedilerle yapilan sarhos muhabbetlerine kimse aldiris etmez amma velakin oyle kalabalik olur ki herkes kendi kendine konusur durur sanki..
  • icmeyi ogrendigim ve eski havasini begendigim icin kendimi yasli hissettigim yer.
  • tipik restaurant ahşabıyla kaplayıp, şıkır şıkır sarı ışıklarla aydınlattıkları beri meyhane demeye kaç şahit istiyor bilmiyorum ama; eski dipdipe, beyaz örtülü köhne masalarda içmeye şahit yazın beni memur bey..

elbette o da büyüdü, yanlara, yukarlara doğru yayıldı, her dünya "hali" gibi..
  • balik pazarindan oldugu kadar, arka sokaktan da girişi vardir... bu durumda kapının ordaki masadayiz diye tarif etmek azicik saçma olur elbette...
  • götümüze girecek eylemlerin çokça uygulandığı, uygun fiyatları ve güzel mezeleriyle içişkenlerin beğenisini kazanmış yer.
hesabın var mı? giriş yap