şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet'in pazar eki. kültür ve sanat dolu.
 • yıllardır var handiyse kendimi bildim bileli diyebilirim. başlığının daha önce olmamasına şaşırdım. bir kaç kez de arattım (sanırım avasas da aramıştır) bir şey bulamadım. tersten gittim sedat yaşayan başlığına baktım; oradan cumhuriyet gazetesi bulmacası ve bingo;
  (bkz: cumhuriyet dergi)

  yıllardır okur, takip ederim. bu isim değişikliğin farkına varmamışım, yahut unutmuşum. format değişikliğini, eskiden dergi boyutunda basıldığını ancak entryleri okuyunca hatırladım; kişisel önem arzeden eski bir kaç sayısını da halen saklamama rağmen.
 • hala en dolu dolu, en keyifli pazar ekidir.

  bir yandan ülkenin en ciddi meselelerini ele alırken, öbür taraftan ciddi sanat ve kültür haberleri okuyabileceğiniz güzel ek. hazırlayanlar sağolsun.
 • 7 ocak 2018'den itibaren her pazar cumhuriyet gazetesiyle birlikte verilecek ek.

  "yayın yönetmenliğini popüler kültürün ülkemizdeki en yetkin kalemlerinden biri -belki de birincisi- olan tayfun atay arkadaşımız, görsel tasarımını da bu alanın en seçkin temsilcilerinden ulaş eryavuz üstlendi ve sanırız ilk sayısından itibaren cumhuriyet’e ve onun okurlarına yakışan bir pazar eki ortaya çıktı. umarız siz de böyle düşünürsünüz…"

  https://youtu.be/y41avnmzzgu

  birgün pazar ve evrensel pazar (pazar sayfaları) ile birlikte pazar günümüzü dolduracak bir başka ek.
 • radikal iki geleneğinden gelen şahsımı heyecanlandırmış ektir. küçük burjuva zevklerime bir yenisi daha eklendi. mutluyum. dopdolu olması dileğiyle.
 • ilk sayısı itibarıyla dolu dolu bir dergi olmuş. gittiğinden beri bir şey eksikmiş hayatımızda iyi ki geri geldi. bu zorlu zamanlarda umarım devamlı olur.
 • bugünkü pazar ekindeki, diğerlerinin yanı sıra, tayfun atay'ın "herkes herkesi gözlüyor!" başlıklı yazısı, meraklılara tavsiye olunur.

  hazırlık için:
  (bkz: brave new world)
  (bkz: 1984)

  şaka şaka, sonra okusanız da olur.
 • 2018 ocak ayından itibaren verilmeye başlanan 10 sayfalık harika ek.
  her konuda ama özellikle entelektüel mevzularda ahkam kesen kalemlerin yer aldığı güzel bir pazar gazetesi.
  moda/güzellik/kadın/makyaj/gezi/alışveriş/reklam/reklam/reklam kalabalığında iş yapmaya çalışan diğer gazete eklerinin aksine düşünceyi/merakı/mevzuyu/hayatı/gerçeği/hakikati/yalınlığı sayfalarında işleyen bir ek...
  tayfun atay, mirgün cabas, ahmet tulgar okumaktan keyif aldığım isimlerden bazıları.
  umarım bu ek kendini bozmaz. marjinal bir ek olmaya doğru içerik değiştirmez.
 • her hafta (bkz: tayfun atay), (bkz: müjde yazıcı ergin), (bkz: mine söğüt), (bkz: ahmet tulgar) ve (bkz: mirgün cabas)'ı okumak için aldığım pazar gazetesi.
  sayenizde gazete okumaya tekrardan heves ettim çocuklar, iyi ki varsınız.
 • bugünkü kapağı marx ve deniz, yusuf, hüseyin'e ayrılmış güzel ek.

  türkiye'deki açık ara en nitelikli haftasonu eki.