şükela:  tümü | bugün
 • dört sene sonra başlıyor olması da bir şeydir de mehteranla başlaması da ayrıca bir ironi. en çok besyo öğrenci etkinliklerini merak ettim. yarımşar saat şeklinde animasyon oyunları mı yaptıracaklar bu ne ola ki?
 • dişi sanatçıların girmesinin yasak olduğu şenliktir.

  not : ben askerliğimi sivas'ta yaptım orada bile daha çok hatun kişi vardı.
 • yazık lan kimin üniversitesiyse
  çok şey yazacakken susup sildim. ama net bir gerçeklik ve basit bir denklem var;

  bir şenliği idare organize ediyorsa bok gibidir.
  bir şenliği kulüpler ya da topluluklar organize ediyor ise güzel olur.
  bir şenliği idare ve öğrencilerle birlikte profesyonel bir şirket organize ediyorsa muhteşem olur.
 • biraz daha fazla çalışıp istanbul ankarada üniversite okusaydın her gün şenlik yapardın.
 • bahar şenliği mi ramazan programı mı belli olmayan etkinlik.

  nihat hatipoğlu’nu getirin tam olsun bence
 • bizim zamanımızda çıkıp babalar gibi heavy metal konserleri verdiğimiz, dinlediğimiz şenlikler düzenlenirdi cumhuriyet üniversitesinde. 2010 yılı itibariyle ağızda yumurta ile çuval yarışı, halay falan bildiğin kına gecesine döndermişlerdi olayı. öğrencilere yapılan anketlerin aksine rektör efendinin istediği kişiler gelir olmuştu. mavi sakal, kurban gibi gruplardan kolpa ve cecelilere kadar düşmüş seviye vay anasını... gerçi çok bile o şehre anasını satayım.
 • sivas için fazla bile olan şenliktir.

  yine herkes fularını dolayıp "ay rezaleeet; mehter takımı mı, dini program mı, bu ne pespayelik!" diye eleştirmiş. gerçekliği algılayamıyorsunuz sanırım. mehterle orgazm olacak milyonları fark etmediğiniz, anadoluya bir bakış atmadığınız için bu şaşırmalarınız. ülkenizi olduğundan modern görme ısrarınızın sonucu da olabilir bu ama her şey ortada hanımlar beyler, ne talep edilirse o sunuluyor. şaşırmamak lazım.

  insanınızı tanımamanın dışında mevzubahis şenliğe, insanların zevklerine üstten bakmak, hakaret etmek de ahmak işi. bırakınız istedikleri gibi eğlensinler. ben sana niye ben fero dinliyorsun diye soruyor muyum pezevenk?

  not: sivaslıyım. otuz erkeğin aynı odada basıldığı şehirde marjinal bir şenlik beklemiyor değildim. olmamış, bir dahakine artık.
 • katılımcıların çoğunun ülke tv müdavimi olduğu bahar şenliği.
 • bu ülkede hak falan aranmayacağının, hak arayanların karşısına çıkacak ilk engelin de kendileri gibi hakkının gasp edildiğini iddia eden pembe götlü lavuklar olduğunu gösteren tespit.

  neymiş rock da varmış, daha ne istiyorlarmış. yok efendim taşra üniversitesinde okuyup amerikan üniversitesi rüyası kuruyorlarmış. sivas halkı mehter’le coşuyormuş, ses çıkarmayacaklarmış. sanki öğrenciler için değil, sivas halkı için düzenleniyor şenlik anasını satayım!

  sizden bir bok olmaz lan. amk konformist ibneleri!

  evet taşrada okuyup en iyisini isteyecek, en iyi öğretim görevlisini, en iyi kampüsü, en iyi şenliği, en iyi laboratuvarı, en iyi araştırma koşullarını, en iyi yemekhaneyi isteyecek. kendisine “iyi” diye sunulan, alıp kabullenmesi beklenilenleri kabul etmeyecek. gün gelecek yök’ü de istemeyecek, mezun olduktan sonra sokulduğu kayırmalı mülakatlara isyan edecek, sonra sıra siyasi iktidara gelecek, sonra da yaşadığı ülkeyi yaşanmaz kılan her türlü geri kalmışlığa, kokuşmuşluğa, liyakatsizliğe karşı bayrak açacak.

  bunları yapmanın yolu o boktan şenliğe isyan etmekle başlıyor. şenlik kisvesi altında gençlere etli pilav, maklube, dini sohbet ve ilkokul müsameresini layık gören akademisyen kılıklı hanzolara isyan ederek başlayacak her şey.

  geri kalan pembe götlüler vasat yaşantısına devam edebilir..
 • icinde sanirim adam gibi adam bir sanatci cengiz özkan i barindiran konser avusturyada olmasam gelip dinlerdim. radyoda youtubeda dinledik bir canli gorme firsatim olmadi.