*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üniversite için açılan kadro sınavını öğretim üyelerinin eş ve çocukları kazanmış. üniversite genel sekreteri hakan yekbaş, “kayırma söz konusu değil, başarılı olan kazanıyor” demiş.

  dolar molar arada kaynatırız demişler demek ki. hoş arada kaynamasa ne olacaktı ki hesap soran mı var?
 • ne kadar sövsen az bunlara, gençliğin bütün hayallerini, gelecek planlarını siktiniz.

  akademisyen olmak istersin, önüne torpil gerçeği çıkar. öğretmen olmak istersin, mülakat adı altında yine torpile, biat kültürüne çarparsın.

  binlerce kültürlü, gerçekten donanımlı olan insan çaresizlikten akıllarının ucundan geçmeyen işlerde çalışarak hayatlarının en güzel yıllarını bunalım içinde geçiriyorlar.
  bir insanın hayattaki isteği mezun olduğu bölümle ilgili işte çalışmak olabilir mi ya? bu siktiğimin coğrafyasında oluyor işte.
 • ya ne olacağıdı.

  seni ya da beni mi alacaklardı.
 • elemanların hepsini bizzat tanıyorum, bunların yaptığı, torpil ve adam kayırma ilk değil eşlerinden dostlarından onlarca insanı kadrolara aldılar. birileri bu kişilere dur demediği sürece bu son olmayacak.
 • oha yok artık bokunu çıkardılar vicdansızlar dediğim haberdir
 • birçok üniversitede sipariş üzere ilana çokça rastlamışlığım var ama şu son on yıllık dönemde, cumhuriyet üniversitesindeki akraba-eş-dost atamaları kadar aleni gerçekleştirilen başkaca alımlara rastlamışlığım yok. skandal hafif kalır, rezalettir. değişen bunca yöneticinin ardından üst kurulun etik anlayışı, utanmazlığı, aymazlığı hiç mi değişmez; açık seçik torpille o koltuğa oturanların yüzü hiç mi kızarmaz yahu! daha altı ay önce atanan eşler-oğullar-yeğenler skandalından sonra aynı yıl içerisinde ikinci sülale alımlarına girişen şu insanların pervasızlıklarına ne demeli? güya eğitim yerleşkesi, bilim merkezi burası öyle mi? uluslararası mecrada eğitim üretimine dönük marka değeri çalışmalarına zarar veren, liyakat anlayışı hiçe sayılarak yapılan ve utanmazca savunulabilen bu atamalar; hür fikrine ve adil tavrına güvendiğimiz sn. ziya selçuk ve tüm devlet büyüklerine açık çağrı olsun. üniversitelerimiz, içlerine nüfuz eden bu paralel eş-dost-akraba yapılanmalarından arındırılarak gerçek hüviyetine kavuşturulsun. ahbaplık ilişkileri üzerine inşa edilen -sözde- bilim anlayışımız sebebiyle beyin göçü veriyor ve nitelikli değerlerimizi birer birer kaybediyoruz. hükumetin dile getirdiği "dünya üzerinde küresel aktör" olabilmenin ön koşulları, işte bu kurumlarda gerçekleştirilecek liyakatli atamalardan geçiyor. başlangıç için işte size muazzam bir fırsat. masaya yumruğunuzu öyle bir vurun ki bir daha kimse bilim merkezlerinde ahbap-çavuş ilişkisine meyledemesin. devletin gücü, bilim insanlarına güven versin. tam zamanı!

  ek: şu rezalet tablosunu da buraya iliştireyim. ibret olsun!
 • liyakat gibi liyakat.

  siz de destek verin ak parti seçmeni. destek verin ki bir gün hayatınızın en önemli anında, bütün emeğinizi verdiğiniz bir sınavda, akpli bir adamın oğluna kaybedin.
 • sivas cumhuriyet üniversitesi'nde açılan sınavda, tüm kadroları öğretim üyelerinin eş ve çocuklarının kazanması (!) ile sonuçlanan skandal.

  üniversite genel sekreteri hakan yekbaş da “kayırma söz konusu değil, başarılı olan kazanıyor” demiş.

  aile içerisinde halletmişler olayı ne güzel. hepsi aynı gemide ne de olsa

  edit: başlık daha önce açılmış taşınabilir

  --- spoiler ---

  sivas cumhuriyet üniversitesi için açılan kadro sınavını öğretim üyelerinin eş ve çocukları kazandı. üniversite genel sekreteri hakan yekbaş, “kayırma söz konusu değil, başarılı olan kazanıyor” dedi. bürokraside eş dost akraba torpiline bir yenisi daha eklendi.

  sözcü'den ali ekber ertürk'ün haberine göre sivas cumhuriyet üniversitesi'nde açılan sınavını, öğretim üyelerinin eş ve çocukları kazandı. üniversite genel sekreteri hakan yekbaş sözcü'ye yaptığı açıklamada bu atamaları, “eleman alımında ve yöneticilerin yakınlarının görevlendirilmesinde kayırma söz konusu değil. koşulları uyan herkes sınava giriyor ve başarılı olan kazanıyor. yeni yönetimi hazmedemeyenler var, rantları kesildi, şantaj yapıyorlar'' diyerek savundu.
  --- spoiler ---