şükela:  tümü | bugün
 • erdoğan'ın 10 kasım konuşmasında lafı getirdiği noktadır.

  namık kemal'in bi sözü vardır bildin mi?

  kaynak

  --- spoiler ---

  atatürk’e ve cumhuriyete yapılacak en büyük katkı ülkemizin içinden geçtiği şu kritik dönemde birliğimize kardeşliğimize 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkmaktır. sürekli atatürk denilerek onun mirasına sahip çıkılamaz. cumhuriyete en büyük katkıyı şahsımın başında bulunduğu hükümetler yapmıştır. ülkemizde yıllardır en büyük ticaret atatürk ve cumhuriyet ticaretidir. bu kavramlar perde gibi kullanılarak arkada ülkemizin nasıl sömürüldüğünü en iyi milletimiz biliyor.
  --- spoiler ---
 • "cumhuriyet düşmanlarını koynunda besleyerek mi" diye sorulacak iddiadır
 • bu nasıl bi zihniyet yaa katkının küçüğü büyüğü mü olurmuş ewt göreceli ve tartışmaya fazlasıyla açık bir konu fakat ben yaptım sen yaptınlarla olacak iş değil bu,
  asıl olan bişi yapabilmektir!
 • doğru sözdür,
 • devrim ile yol yapmanın aynı kalibrede olduğunu düşünen insana ne söylenebilir ki.
 • bir yanda 20 fabrika açıp, 1935 yılında uçak üreten bir cumhuriyet; diğer yanda 20 fabrika kapatıp, amerikadan uçak almayı bile beceremeyen kesim.

  evet, ben ikna oldum!!.
 • aslında haklıdır kendisi. bu şahıs ve başında bulunduğu hükümet sayesinde cumhuriyetin ne kadar önemli olduğunu daha bir idrak ettik.

  fetöcüleri devletin yatak odasına kadar aldı. devletin tüm kurumlarına fetöcüleri ve kendi adamlarını soktu. ne istediniz de vermedim diyecek kadar her şeyi verdi. en acısı türk ordusunu verdi. sonunda fetöcüler gazi meclisi bombaladı.
  bunda neyi anladık ? cumhuriyetin bize vaatettiği liyakatın ne kadar önemli olduğunu anladık. teşekkürler rte.

  kendisi ve başında bulunduğu partisinin mahalle temsilcisinden bakanına kadar tüm teşkilatının yozlaşma, rüşvet içinde boğulduğunu gördük.
  bunda neyi anladık ? cumhuriyetin hak yememeyi hakkın hak sahibine verilmesi gerektiğini emrettiğini ve bunun bir devlet için ne kadar önemli olduğunu devlet sistemi çökünce anladık. teşekkürler rte.

  saraylarda tek adam diktatör olarak ol dediğin her şeyin iyi kötü
  tartışılmadan olduğunu gördük.
  bunda neyi anladık ?
  hak hukuk adaletin ne kadar önemli olduğunu. hilafetin saltanatın kaldırılarak, tek adamın halka zulmünün ne kadar kötü olduğunu ve cumhuriyetin bunu ortadan kaldırarak ne kadar güzel bir şey yaptığını anladık.
  teşekkürler rte.

  kendisine not: yeter. bize cumhuriyetin daha ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatma. biz anladık. (!)
 • doğru söylem

  sayesinde gittiği gün siyasal islam bir daha bu topraklara uğramayacak