şükela:  tümü | bugün
 • kafayı yasak seks ve kendi yazımıyla "fantezi" ile bozmuş bir gazetenin film eleştirisinde sodomik ilişkiyi tanımlama biçimi. hatırlayalım aynı gazete henüz birkaç hafta önce çok ulvi başka bir haber geçmişti son derece bilimsel.

  "bilim temelli gazetenin" güzide bir bilim haberi: (10.08.2017)
  http://www.cumhuriyet.com.tr/…iyle_porno_cekti.html

  ne kadar da güncel değil mi al bu da haberin aslı (şubat 2015)
  cop uses police helicopter to spy on people having sex

  konumuza dönelim; şimdi bilirsiniz erotik gerilimin kimi klişe öğelerini kullanmaktan ve sık sık sinemasal göndermelere başvurmaktan da çekinmeyen, yedinci sanatla psikanalizin hemen hemen aynı çağda doğduğunu da bize anımsatan bir deli oğlan var. evet 1967 doğumlu yazar-yönetmen françois ozon'dan bahsediyorum.

  ben inancım gereği bu tarz filmleri tercih etmesem de (bilen bilir daha çok wes anderson'un 69'u yeniden yorumlama tarzı bana daha dogma geliyor) tabi cumhuriyet okurları dogmadan bihaber olduğundan buna da ağızdan fantezi diyebilir.

  neyse işte filmde bi hatun ikiz kardeşe veriyomuş tabi ar haya namus sınırları zorlanınca bunun kritiğini yapan kişi de daha çok tıb dilinde kullanılan anal yerine "arkadan" vajinal yerine de "önden" klişelerini kullanmakta beis görmüyor.

  abi mahalle delikanlısı mısınız ya. benim edebiyat profesörü arkadaşım inceleme makale yollar açıp okumassınız sonra lise terk otuzbirci ergenlere film eleştirisi yazdırırsınız.
  önden arkadan fantezili film eleştirisi için

  haberin kaldırılması üzerine link yenilendi:
  https://www.gercekgundem.com/…-bir-film-291136h.htm

  --- spoiler ---

  ...cinsel fantezilerini (önden arkadan) uygulayacağı, ateşli sevişme seansları yaşamaktan kendini alamıyor..

  --- spoiler ---

  belki de nuray abla yazmıştır bak o da olabilir.