şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı tarafından muhtarlar toplantısında söylenen söz.

  http://www.ensonhaber.com/…arlar-toplantisinda.html

  bugün neredeyse 100 yıl geçmesine rağmen o zamanki imkansızlıklar içerisinde yapılmış kalkınma hamlelerinin yanına bile yanaşamayan hükümetin bu benzetmeyi yapması çok acı. zaten dış politikadaki beceriksizlikler ve neredeyse dünyanın tamamıyla düşman olmamız, hiç saygı görmememiz, ülkede eğitimin bitmesi, adaletin tükenmesi, alım gücündeki inanılmaz düşüşleri de düşündüğümüzde (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)...
 • iktidar partisi genel başkanı tarafından söylenen sözdür.

  cumhuriyetin o “çömez” devleti dünyanın en kudretli emperyalistlerine vurulan şamar üzerine kurulmuş; enkazdan kendi kendi yetebilen bir ülke imar etmeye çalışmış, uçağını dahi üretir hale gelmiştir.

  bugün hasbelkader iktidara gelebilmiş -ki osmanoğulları ailesine mensup olmamasından anladığımız kadarıyla bunu da cumhuriyet’e borçlu olan- zevat o çömez devletin inşa ettiklerini özelleştirerek değirmeni bugüne dek döndürebilmiştir.

  durmayalım düşeriz diyerek yola çıkan cumhuriyet’in “çömezliği”; ilkokul mezunu bir meczubu hocaefendi olarak belleyerek adeta tapanların en hafif tabiriyle “saflığından” evladır.
 • "çömezdi, sayesinde çömdü" diye cevap verilesi cümle!
 • o cumhuriyetin çömez devleti değildir. tbmm'nin genç cumhuriyetidir.

  lafa bak; sanki önceden hep cumhuriyet vardı da devleti çömezdi.
 • 15 yıldır devleti deneme yanılma yöntemi ile yönetmeye çalışan imam hatipli çömez tarafından söylenmiş söz.
 • tepki çeken zavallı bir beyandır
 • tam hali "karşınızda ne osmanlı'nın hasta adamı, ne cumhuriyetin çömez devleti, ne 1970'lerin, 1990'ların güçsüz ülkesi var" şeklinde olan ifade.

  adam hala türkiye cumhuriyetini osmanlı imparatorluğu ile kıyaslıyor. hedefinin 2053 ve 2071 olduğunu söylüyor, bir salon adam tarafından alkış alıyor. vay anasını sayın seyirciler.

  ulan şu alkışlayan adamlara sorsan o yıldönümü olan tarihlerde neler olduğunu iki kelime ile anlatamaz. hadi 1453 istanbul’un fethini bildiler diyelim. çoğunluğu 1071 malazgirt savaşı’na dandanakan diyecek tiplerdir.

  valla gülüyorum. ulan şu insanlar bizi yönetiyor ya. “türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.” diyen atatürk döneminden, karşısındaki insanın ne dediğini gram algılayamadan takdir eden insanlar ülkesine dönüştük.

  heil erdoğan!
 • aslolan cumhuriyetimizin kuruluş prensipleridir, ulus ve üniter devlet yapımızdır.

  29 ekim 1923'de kurulduktan sonra saltanatın kaldırılması ve halifeliğin kaldırılması devrimlerini gerçekleştirerek türk ulus'unu yüzyıllardır sömüren iki unsurdan kurtaran genç türkiye cumhuriyeti sonrasında devletçilik ilkesi ile kalkınma projelerine hız vermiş, kurucu lideri mustafa kemal atatürk önderliğinde 900'den fazla fabrikanın açılışını gerçekleştirmiştir.

  bu bağlamda kayseri tayyare fabrikası yılda 200 uçak üretme kapasitesine ulaşmış, önce buğdayı bile dışardan alırdık şimdi ipekliyi bile memlekette yapıyoruz sloganı ile üretim hamlelerine devam etmiştir. 9 ekim 1937 nazilli basma fabrikası açılış töreni türk ulus'unun yaşadığı çoşkunun somut örneğidir.

  milli ve yerli olmayan ihvan anlayışını red ediyoruz.

  dipnot: (bkz: #73404132)
 • nuri alço hariç herkes tarafından kandırılmış birinin beyanatı.
  fetöcü teröristlere kaptırdığı kurumların yunana verdiği adaların listesini yapsak buradan kaçak saraya yol olur.
 • biraz önce a haber‘de, başkomutan ak parti genel başkanı cumhurbaşkanı ulu reyisimiz sayın recep tayyip erdoğan tarafından söylendiğini duyduğum cümle.

  tarihe not düşülsün: bu ifadenin hesabı/tefsiri sorulur sayın ak parti genel başkanı.