• bir ornegine surda rastlanabilecek fiyasko insan:
    https://streamable.com/2fu8h
  • genellikle bir şey söyleyemez.

bir benzeri de `cümleye bir soru sorabilir miyim diye başlayan insan`dır.
  • yalniz bisey soyliceeeeeeeem versionu da mevcuttur
  • oğlum...
    -bişi sölücem
    +söyle annem
    -eee şey var ya
    +ne var ya
    -hani demiştin
    +lan ne demiştim
    -bana bağırma
    +oğlum söylesene
    yar yine bana verem gecelerrr...
  • kimin söylediğine ve nasıl söylediğine göre değişen az endişe ve çok endişe yaratan cümle. burada bir sürü şekil vardır. mesala:
    * samimi olduğun kişinin gülerek söylemesi
    bu gülmeye devam edeceğinizin delaletidir.

*samimi olduğun kişinin meraklı gözlerle söylemesi.
    burada sonuç hiçbir zaman kestirilemez. samimiyet biter veya kaldığı yerden devam eder

*samimi olmayan kişinin söylemesi kesinlikle sonucun iyi bir yere gitmeyeceğine delalettir. ya sert bir tartışma ya da kavgayla sonuçlanabilir.

*sevgili söylüyorsa:
    kalp atışı hızlanır, kan beyne sıçrar, libido yükselir,bütün hücreler uyanır, beyin yüzde yüz çalışır. "bir şey söylicem" deyip söyleyeceği şeye başlamasına kadar ki kısacık şüre içerisinde insanın bütün hayatı gözlerinin önünden hızla akar. kesinlikle kıskandığı birinden bahsedicektir yapılacak savunmaya göre sonuç olumlu ya da olumsuza gidebilmektedir..
  • genellikle konuyu dağıtırlar. bunun için yöntemleri de konuyla ilgili herkesin vakıf olmadığı bir özel alana, durum, örnekten bahsetmektir. öyle ki, siz "bu da nedir yahu" diye düşünmeye başladığınızda amaçları hasıl olmuş olur: söyleyenin kendileri olması; yoksa, konunun konuşulmuş, iletişim kurulmuş ve bir sonuca varılmış olması değil. var böyle bir şey. bazı durumlarda akla kolay kolay gelmemiş ancak değerlendirmeye mutlaka alınması gereken bir ayrıntıdan da bahsedebilirler; ama, düşük olasılıkla.
hesabın var mı? giriş yap