şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cunda)
  • bostancıda açılmış olan güzel restorant. papalina tava, kalamar dolması, ısırgan otu, radika, deniz börülcesi ve ismini sayamadığım yüzlerce çeşit ayrı lezzetin var olduğu yer. evet yanlış duymadınız yüzlerce çeşit meze, ara sıcak, yemek vs. özel lor peyniritatlısı ahududu reçeliyle süslenip muhteşem bi lezzet oalbiliyor.
  • (bkz: alibey adası)
  • deniz kenarında oturup balık yemek isterseniz süperdir.ama denizin göl gibi durgun olması, rüzgar olmaması, sıcaklık, deniz-yosun-balık kokusu ile birleşince biran önce yiyip gidelim denilesi yerdir.
  • henüz 23 ümde olmama ragmen oraya yerleşip bahçemde domates falan yetiştirmek istedigim türkiyenin ilk bogaz köprüsüne sahip huzur verici ada. daracık sokakları,ahşap evleri ve eski püskü kiliseleriyle bana göre tam yaşanılacak yer.bu yaşta yaşlandım galiba. ruhum 99 yaşında ondan olmalı
  • ıslak badem kavrulmuş dondurma rakı balık ...
  • balıkesir ilimizin, ayvalık ilçesine bağlı olan ada parçasıdır.
    herkes çok sever ama ben bir türlü bu sevgiyi anlayamadım.
    denizi, temmuzun ortasında bile buz gibidir. dudaklarınız moraracak kadar hatta.
    küçücük bir sahil şeridi var. git gel 5 dakika. sahil şeridinde ise balıkçılar dondurmacılar var. dondurmaları hayatınızda yiyebileceğiniz en kötü dondurmalardır. zaten okadar ucuz olmasını yediğiniz anda anlıyorsunuz.
  • cunda'nın arka sokaklarına girip çıkamayacaksınız. mistik bir havası var.cundaya her gidişimde hayran kalıyorum.
  • son zamanlar bana nispet yapılırcasına tüm tanıdıklarımın gittiği yer. temiz havası, eşsiz manzarası, serinleten suları, antik mimarisiyle tam bir tatil yeridir.
  • taş kahve 'sinde bir çay-kahve içilesi ada, şimdilerde yarımada.