• ud'u gercekten guzel caldigini dusundugum muzisyen. bir cok turk sanat muzigi parcasini calmis ama ozellikle orhan gencebay sarkilarini ud ile calmasi ayri bi guzel. ayrica sesini de ud enstrumanina cok yakistirdigim kisi. dinlemek ve kesfetmek isteyenler icin soylemeden ve soyleyerek caldigi iki tane sarki birakiyorum buraya.

https://youtu.be/ly7nsjtopdg

https://youtu.be/n6cbbbpkub0
  • türk sinemasının en karizmatik jönlerinden. fatma girik’le çok yakıştırdığım aktör nedense bilinçaltımdan hep bir köroğluuu körünoğluuuu nidalarıyla fırlayıveriyor. ilk edebi ürünlerimiz olan halk hikayelerinin bu sinema filmleriyle nasıl yerle yeksan edildiğine mi yanayım, cüneyt arkın’ın trambolinle zıp zıp zıplarken yerlerden topladığımız yara bere içindeki karizmasına mı yanayım. bir ah battalgazi köroğlu’ya, bir ah da cüneyt abi’mize... ah ki ne ah...
  • kendisi yanımızda olmasa da seslendirdiği eserlerle fasıllarımızın onur konuğudur.
  • udu ile bir çok parçaya ayrı bi hava, ayrı bi tat katıp gece gece beni mest etmiş üstad. sağolsun var olsun.
  • ud u canlandıran , dinleyeni ayrı dünyalara götüren besteleri müthiş şekilde icra edebilen henüz yeni youtube aracılığı ile gördüğüm gerçek bir sanatçı.
  • elinin ayarı çok güzel bir müzisyen. yalnız ud'unu değiştirmesini tavsiye ediyorum çok metalik bir sesi var.
  • iş dönüşü çıt ses kaldırmayan kafamı dinlendiren nadir seslerden biridir.o çalarken hipnotize olmuş gibi işime odaklanıyorum , sakinleşiyorum. çoğu şarkıyı dinlerken ben de söylerim kendi kendime ama bu adamı dinlerken sadece udu bile dinlesem eşlik etmek istemiyorum şarkıdan keyif alabiliyorum.

evinde kendi kendine demlenmek isteyenlere biçilmiş kaftan.bir yerlerde çalıyor mudur bilemem ama içkili ve belki yemekli bir mekanda bir rakı sofrasının arkasına da gayet iyi uyar sesi bence.
  • ud dersleri almaya başladıktan sonra youtube da denk geldiğim,
    dinledikçe hayranı olduğum arkadaş,
    hatta ilk dinlediğim şarkısından sonra,
    haddimi aşarak "hah şöyle çalsam yeter bana" demiştim,
    sonra dinledikçe, hem söylediğim şeyden utandım,
    hem adama saygım arttı.
    bir de on yaşında elinde ud ile fotoğrafını gördüğümde iyice yıkıldım :)
    o tabiki beni tanımaz, ama bende izmirliyim,
    yolda görsem sarılacak kadar severim .
    iyi ki videoları çekip yüklemiş, bizi mahrum bırakmamış bu keyiften...

huysuz ve tatlı kadın
  • tekniği mükemmel değil, sazı mükemmel değil, sesi mükemmel değil. mükemmel olan tek şey var duygu ! o nasıl bir hisle çalmadır, o nasıl hisle söylemektir be kral !

sevecekmiş gibisin yorumu insanı alıp götürüyor resmen.
  • eline, agzina, yuregine saglik dedirten ustad.
hesabın var mı? giriş yap