şükela:  tümü | bugün
 • eski shp milletvekili. bugün vefat etmiş.
 • ismini bilmedigim icin olum haberi ba$ta bir anlam ifade etmemi$ sonra resmini gordugumde ate$ hatti'nin neredeyse her programina katilan tombul beyaz sacli renkli gozlu iyi konu$maci, hatta zaman zaman ayarci $ahis oldugunu ogrendigim akabinde uzmu$ ki$i.. zira gayet genc ve dinamik bir havasi vardi.. hazircevapligi hatirlardan yitmez uzun sure..
 • best fmin ankara temsilcisi idi
 • adını sozlukte aratıp kim olduguna bakmak istedigimde birsey bulamadıgım sonra detaylı bilgi toplayıp sozluge yazayım dedigim, sonrasında unuttugum ama her ates hattından aklımda kalan yegane nahos olmayan kısım...yazık ki ölmüş...cok tatlı bir uslup ve super bir zeka ornegi sergiliyordu. uzulduk...ertugrul ozkok'ten duydugumuza gore sıkı bir pink floyd hayranıymış...
 • meclis'te konusurken fonda "dark side of the moon" calmali diyen cesur yurek. shp adana milletvekilligi yapmis 2002'de pink floyd cd'si ile gomulmustur.
 • tarti$ma programlarinda kar$isindaki insanla alay eder gibi, saçma sapan sorular sorardi. kar$isindaki insanlar da baki$ açisi kar$isinda $oke olup susup kalinca da lâfi gedigine oturttugunu zannederdi.

  vefât ettigi günün ak$ami eve geldigimde haberlerde katildigi programlardan kesitler sunuluyordu. bu kesitlerden birisinde yine oturdugu koltuga yayilmi$, yüzünde yine alayci bir ifâde ile ba$örtülü bir imam hatip lisesi ögrencisine lâf yeti$tirmeye ugra$iyordu. "yazik yaa, adamcagiz ölmü$" dedi annem, "ya$li da degilmi$" diyerek devâm etti.

  bu gösterilen kesitleri bir süre izledim. parlak zekâsi, hazircevapliligi, yari ne$eli yari alayci üslûbu hemen göze çarpan bu adam sâdece ortaokul/lise ögrencileri ile alay ettigi programlardan görüntülerle anilabiliyordu, hakikaten yazikti.
 • 12 eylül sonrası hp'nin ve akabinde shp'nin önemli hatiplerinden biri olmuş siyasetçi, televizyoncu, tartışma programı "ama sayın kırca"cısı. zaman içinde sol aşkı kabararak hep'i kuran ekip içerisinde yer almış, 91 seçimleri öncesi de liberal demokrasiye ve mesut yılmaz'ın beyaz gömleklerine meftun olarak yıllarca karşı durduğu anap'a katılmış, fakat seçimlerde milletvekili olamamıştır. siyaset sonrası kariyerini trt'de can okanar ile milyarlık sohbet programları yaparak, kanal 6'da özal güzellemesi yaparak geçirmiş, ömrünün son demlerinde flash tv'de haber sunarak azalarak bitmiştir.

  (bkz: #24880965)