şükela:  tümü | bugün
  • yaptigi muzigi kendisi rock, akustik gibi kategorize etsede, ben 90'lar pop gonul vermi$ biri olarak kesinlikle yaptigi muzigin 90'lar pop oldugunu soyluyorum.

$arkilarin tadi, kapali bir sonbahar gunu dinlenecek, tadinda bir melankoli iceren bir doksanlar esintisi $eklinde. isimleri de cok garip ayrica. * *

hele bir bilinmeyen saati uygulamasi var ki. off.

http://www.myspace.com/cuneytergun

download linkleri de burda var; https://secure.facebook.com/…?gid=7987963515&ref=ts

yolu 90'lar poptan gecen herkesle birgun bir yerde bulu$acak bu adam, inaniyorum.
  • yazdıklarıyla ilk algıda çarpan adam..

şarkı söylemesin bence, sadece yazsın..biz de okuyalım..

aşk, ateşin oksijene olan tutkusudur
    aşk, oksijenin yanma korkusudur desin mesela..

saman alevi gibi sevip, saman alevi gibi terk edenleri,
    saman alevi gibi unutarak cezalandırmayı;
    zaman alevinden öğrendi.

desin ya da..

söylemesin çalmasın, dizelerini anlamlandırmak yerine basitleştiriyo diye düşünüyorum
  • "gitme kal, beni kim aklında tutacak?" cümlesini kurarak; aştığını* düşündürten sanatçı.
  • eli değmesi gerek bir tabib el gulub’ un.
    kalp sadece çarpan bir şey değil artık,
    yamuk bir şey,
    ıslak bir şey,
    kırmızı bir şey,
    bir pompa hayata bağlayan
    …hayat pakize bir şey.

her şeyi üç tane görüyorum,
    bu ne biçim bir yumruktur
    yolda dimdik yürüyorum.
  • bulutsuzluk ozlemimi dindiren, piyasa olmayan ve piyasa olmamasini diledigim, super ses yurek ve soz cambazi.
  • istanbul çekmeköy mehmetçik anadolu lisesi'nde müzik öğretmenliği yapan, kısa bir sürede albümüyle milyonlara seslenecek yeni soluk. uzun ömürlü olması temennisiyle. söz ve müzikleri kendisine ait 10 şarkılık bir albümle müzik dünyasına adım atacak çok yakında.

http://www.youtube.com/watch?v=bf_lpı2-kqo

2008 yılında evinde çektiği bir amatör video da bulunmaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=rg772kxjqaa

edit: link
  • şarkıları dinlerken canınızı acıtan; günümüzün "popüler kültüründe" nasıl olup da varolduğunu düşündüğüm müzisyen.
  • şarkılarımda aşka ukala bir boyun eğiş var diyen ve en az bilinmeyen saati uygulaması kadar güzel şarkılara imza atan müzisyen kişisi. yazdığı sözlere istinaden içimde, başkaları tarafından keşfedilmesin istediğim hayranlığın o bencil tarafı oluşmakta.

''fırkat-ı bir telaş olunca insanın, sırra kadem basıyordu dikkati..''
    ''eylülde gidenler eylülü de götürürler eylülü de al!'' ve
    ''aşkım aşkın başından aşkın!'' yaptığı bazı söz cambazlıkları. diğerleri içinse;

''gitme kal
    gidersen aklım karışacak
    duvarların dili olacak
    benimle konuşacak
    gitme kal
    akla zarar olacak''

veya

''ömrüm benim pabucu yarım
    çık dışarıya kaybedelim!
    her köşe başında puşt gibi
    devriye yalanlar var.''

veya

''sen şimdi bir tohumda seyret kendini
    bakarsın 10 yıl sonra bir ağaç olursun,
    taşlamaya başlar çocuklar seni
    bir meyve uğruna
    yorma beni.
    sevgilim
    ben adem değilim'' söylenebilir.
  • myspace'de biyografisi şu şekilde olan müzisyen.gerçekten de hoş ;

cüneyt ergün müziğe 4 yaşında artık ağlamaktan sıkılıp, ıslık çalmaya merak sardığında başladı.orta okulda fenbilgisi öğretmenine ışığın herhangi bir cisimde kırıldığında renk, kalpte kırıldığında aşk olduğunu idda ettiğin de gelecekte ne olacağını tahmin etmek kahanet sayılmazdı.müzik lise yıllarında bir tutkuya dönüştüğünde ilk bestelerini dinlettiği arkadaşlarından olumlu sinyaller aldığını farketti.kendine özgü şarkıları ve bu şarkılarda edebiyatla olan sıkı dostluğu sayesinde yazdığı ''hiçbir vücut ısısı değiştirmiyorsa mevsim normallerini, sevmekte yok artık hiç kimseyi'' gibi sıra dışı şarkı sözleri onu daha albümü çıkmadan internet üzerinde hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştırdı. sosyal paylaşım sitelerinde 3 milyona yakın görüntülenmeler alan sanatçı şu sıralar ilk albümünü teleften bir gece masalı dinleyicileriyle buluşturdu.aynı zamanda yazdığı denemeler ve şiirlerden oluşan yerçekimsiz söylemler kılavuzu adlı kitabını da edebiyat sevenlerin beğenisine sunacak olan cüneyt ergün, yerçekimine ' hoşçakal ' diyeceği o kaçınılmaz an gelmeden önce edebiyat ve müzik alanında anlamlı ve kayda deger işler yapmayı planlıyor.