şükela:  tümü | bugün
  • geniş aile'nin senaristlerinden biri. diğeri için bakınız: kamuran süner
  • kayserilidir. yazdığı senaryoda da kayseri kültüründen epeyce beslenmekte. dizideki karakterlerin isimleri de eski komşularına aitmiş hatta.
  • kaleminden bal damlayan eli öpülecek yazar, büyük adam.
  • hayattaki tek eğlence ve yaşam kaynağım olan geniş aile'nin süper ötesi zekaya sahip senaristi. kendisi iki üç yıl kadar mizah dergilerinde mizah yazarlığı yapmış, bende eski bir mizah okuyucusu olarak kendisini okuma şerefine nail olamadığım için çok bedbahtım. çünkü bu adam geniş aile ile resmen komedi çıtasını en üst seviyelere çıkarmıştır. hem de tek başına. evet zaten beni şok eden unsur bir buçuk saat süren dizinin her sahnesinin yardırması ve bunu tek bir adamın yazması. resmen tek başına bir mizah dergisi çıkarıyor bu zat.

ayrıca mizahi gücünün yanı sıra dehşet şiirler yazmaktadır. hem de iddia ettiğine göre o şiirleri lisede falan yazmıştır. http://cuneytinay.com/?page_id=60 bu şiirlerin lisede yazılmış olacağına inanamıyor insan. üzerine gidilse efsane bir şair olabilecekken mizaha daha çok gönül vermiş cüneyt inay. inşallah çok popüler olup suyu çıkarılmaz ve bizim bildiğimiz süper detay adam olarak beyinlerimizde yer eder.
  • 1983 doğumluymuş!
  • ''ben küçükken flaşdiski, bilgisayar sektöründe çalışan işçilerin sendikası sanıyordum'' diyen.geniş aile'nin senaristi.
  • kişisel internet sitesinde kendisinden bahsettiği hakkımda diye bir bölüm var ki okuyunca geniş aile'nin başarısının bu adamdan geçtiği çok net görülüyor.

---alıntı---

1983'de kayseri de doğdum. altı aylıkken konuştum, aklıma bişey gelmediği için iki ay sustum ve sekiz aylıkken ortamı bozduğumu sanmasınlar diye tekrar konuştum. bir ay sonra yürümeye başladım ve kayboldum. böylece yürümeye başlandığında dümdüz yürünmeyeceğini sağa sola da gidilebileceğini öğrendim. 1 yaşındayken sütten kesildim ve emziğe başladım. 3 yaşına kadar düzenli olarak emzik emdim tam bırakacakken ilk kardeşim doğdu ve onu kıskanırken uykusuz gecelerimi emzikle paylaştım. divan altlarında, tuvaletlerde ailemden gizli gizli emzik emdim. ailem durumun farkına vardı ve 3,5 yaşında beni amatem’e yatırdılar. 4 yaşına kadar amatem de yattım ve okula başlayıncaya kadar temiz kaldım. 6 yaşından 17 yaşına kadar ilk-orta-lise gibi seviyelerde öğrenim gördüm ama ben baştan beri hiç seviye atladığımızı hissetmedim. üniversiteyi kazandığımda her şey sıkıcı olmaya başladı. mizaha bulaştım. gırgır, kemik, fermuar ve penguen dergilerinde mizah yazarlığı ve espiricilik yaptım. daha sonra olaylar kontrolden çıktığında kendimi kanal d’ye geniş aile dizisini yazarken buldum. bazen kafayı kırıp kpss’ye girmeyi ve maliyede vergi memuru olmayı düşünmüyor değilim.

---alıntı---
  • ekşi'nin doğum günü partisine davetli olmasına rağmen senaryoyu tamamlayamadığı için gelememiş mizahçı, iyiki gelmemiş diyorum, mazallah emrah serbes'ten sora 2. bir senarist vakası olabilirdi.
  • en çok müfit karakterine diyalog yazarken zorlandığını söyleyen geniş aile senaristi.
    ayrıca şu antalya televizyon ödülleri tırtında alanında aday olduğu ödülün gani müjde'ye verilmesiyle şahsının fena halde hakkı yenmiştir.
    gerçi arka sokaklar'a ödül veren bir organizasyondan ödül almak tercihi olur mu, bir sormak lazım kendisine.