şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lakabı "deli/dahi mimar".

  bu lakapların sebebi, her ne olursa olsun, fikirlerinden, tasarımlarından ve en önemlisi bu tasarımların hayata geçirildiği süreçte ilkelerinden/prensiplerinden asla taviz vermemesidir. bu yüzdendir ki projelerinin yapım aşamasında iş sahipleri bu adam deli dese de, biten proje ve akabinde mekanın iş kapasitesini gördüklerinde dahi sıfatını yakıştırmaktadırlar.

  istanbul merkezli olmasına rağmen, ankara'da yaptığı mekanlarla şöhretini yapmıştır. tadım pizza, kukla kebap, şanlıedessa kebap, balıkçıköy, rastgele, papermill palet pastaneleri ilk akla gelen çalışmalarıdır. tavacı recep (izmir) , rıfkı (ankara) restoranlarını da an itibarı ile yapmaktadır. tolga abi ile büyüklere tv programının da dekor tasarım ve uygulamasını yapmıştır.

  özellikle ankara'da 2 ay önce açılan rastgele 'de oluşturduğu konsept ile adeta bir çığır açmıış, tek mekanda 5 ayrı tarzda balık yeme imkanını sağlamıştır.

  c o mimarlık şirketinin sahibidir. daha da detaylı bilgi için:

  www.comimarlık.com
 • bir balık restoranı olsa olsa ne kadar cazip ve ilginç tasarlanıp dekore edilebilir sorusuna balıkçıköy gaziosmanpaşa şubesindeki çalışmasıyla ayarın kralını vermiş mimar.

  merdivenlerden tutun, duvarlara, sandalyelerden tutun tavana kadar kullanılan süsleme, renk ve objeleri inceleme uğruna harcadığınız vakit esnasında balığınız tabakta kalabilir, rakınızın buzu eriyebilir, sohbetiniz sekteye uğrayabilir.

  hele ki bahçede uygulanan muhteşem ışıklandırma konusuna hiç girmeyeyim zira çıkamayabilirim.
 • tunalı'da bulunan balıkçıköy benim için en önemli referansıdır. mekana ruhunu veren, bi yere gitmeden gitmiş gibi olduran, menüye bütünselliğini sağlayan mekanlar yaratmak bana göre takdire şayan bir meleke. umarım ankara'da ve dahi türkiye'nin her bi tarafında daha çok mekanlar yaratır; insanları bulundukları siyah çerçeveden çıkartmaya devam eder.

  edit : gop balıçıköy'de onun eseriymiş. çok masalsı gelmişti dışardan bakınca bile. tevekkeli cüneyt onur eli değmiş.
 • rıfkı restoranın yıldız'da açılacak ikinci şubesini de yapıyormuş (eski planet). martın ilk yarısı içinde de açılması planlanıyormuş.
 • behzat ile restoran mimarisinin dibine vurmuştur. o daha iyisini yapana kadar en iyisi bu kalacaktır zannımca.
 • tavacı recep usta'nın izmir ve bursa şubelerine de deli/dahi damgasını ziyadesiyle vurmuş mimar kişisi. buyrun bu izmir:

  http://www.tavacirecepusta.com/tur/izmir/
 • (bkz: #25258534)
 • düveroğlu'nun ankara ümitköy'deki şubesi sanki yaptığı işlerin zirvesi olmuş gibi. tamam düveroğlu zaten lezzet olarak ankara'nın başyapıtlarından ama, bir restoranın yemek geleneği ve özellikleri böyle mi yansıtılır mimari ve dekoruna.
  işin enteresanı garsona mimarı kim buranın diye sorduğumuzda cüneyt abi dedirtecek kadar da müessese ile özdeşleşmiş.
  iç mimar dış mimar filan hiç anlamam ama bu adam her neyi yapıyorsa iyi yapıyor.