şükela:  tümü | bugün
3090 entry daha
 • on numara youtuberdır. zarrab davası ile başladım sonra alışkanlık oldu. her gün izliyorum.

  ben kendisini anlıyorum aslında. bende de olan bir iç sıkıntısını görüyorum bazen, ne konuşsa dinlerim sanırım. en son yayınında beyin göçünden biraz bahsetti. hah dedim benim de iç sıkıntımın sebebi bu. ben şimdi amerikada doktora yapıyorum. burada asistanlık alıp geldiğim için dönme gibi bir bağlayıcılığım yok, ama evet bitirince burada mı kalsam türkiyeye mi dönsem sıkıntısı yaşıyorum. evet, türkiyede hava hep kasvetli gibi geliyor, evet insanlar daha mutsuz, daha huysuz. korkar olmuşlar, neşeleri gitmiş, anlamsızlığa düşmüş gibiler.

  sonra diyorum, gideyim, döneyim, kendi ülkemin çocukları için çalışayım. sonra biraz anlamaya çalışıyorum, bizim topraklar bahtsız aslında diyorum, ortadoğunun sorunu da avrupanın sorunu da bizim sorunumuz oluyor bir anda, komşularımız ingiltere almanya değil ki diyorum, sonra bu toprakların insanı biraz şark kurnazıdır ama vicdanlıdır yine de diyorum, içlidir, duygusaldır.

  sonra bazen diyorum, belki biz de mutluluk peşinde koşmamalıyız, melankolik olsak da yüzümüz düşse de vicdanımızı, utanma duygumuzu, garipleri tanımayı bilmeyi en azından bu ülkenin iyi yürekli insanlarının yüzü suyu hürmetine, onların bir dayanağı olmak için göçmemeliyiz diyorum.

  başlık cüneyt abinin ama mevzusunu açmışken kendisi ben de içimi dökmek istedim.
 • amerika'dan gelmiş istanbul'da akşam gezerken dört defa güvenlik kontrolüne takılmış, bunun üzerine kolluk kuvvetlerine teşekkür ediyor. buraya kadar herşey normal. şimdi gelelim fasulyenin faydalarına; sokaklar bomboş yılbaşında, kutlamalar yasaklanmış. bu olaya 'işte devlet budur'! yorumu yaptığı için haklı linç yemiştir. kardeşim new york'dan geliyorsun burda insanlar korkudan ve yasaklardan dışarı çıkamıyor, sen gelmiş burda 'devlet budur' diyorsun. güzel kardeşim olağanüstü güvenlik önlemleri almalarına birşey demiyoruz, alsınlar. ny'da da olağanüstü güvenlik önlemleri alınıyor ama milyonlarca insan güzelce kutluyor. moskova'da da olağanüstü güvenlik önlemleri alınıyor ama moskova bu sene yılbaşını güvenlik önlemleri yüzünden kutlayamıyoruz der ise insanlar ayaklanır, koskoca rusya teröre teslim oldu diye algılanır bütün dünya'da. devleti sorgular.
  bu mu güçlü rusya moskova da güvenliği sağlayamıyor mu? dersin. haklı olarak dersin.

  güzel kardeşim bak; terörün amacı yıldırmaktır. o devlet terör yüzünden yıldığı an terör'ün ekmeğine yağ sürer. devlet yılmaz! terörün amacı tam olarak budur. sen insanlara terör tehlikesi var dersen, terör'ü bitirdik diyemezsin! akşama kadar çıkıyorlar terörü bitirdik diyorlar! e bey kardeşim, terörü bitirdiniz de neden insanların dışarı çıkmasını yasaklıyorsunuz lan? işte senin sorman gereken buydu cüneyt. sen bunu soramadığın için, devlet budur! dediğin için haklı linç yedin.
  cüneyt efendi sen gelmiş burda bize resmen sorgulamayın diyorsun! yazıklar olsun!

  bunların davası başka, neden kutlatmadıklarını sende biliyorsun cüneyt. bunlar 29 ekim'le aynı sebepten yasaklıyorlar! bilmiyormuş gibi davranma cüneyt! azıcık cumhuriyetine sahip çık cüneyt efendi. senin çalıştığın kanal bunların ekmeğine en çok bal süren kanal! azıcık dik durun! ama dik durana ne yaptığınızı gördük!!! irfan değirmenci olayını unutursak kalbimiz kurusun !!!
  sende haklısın ama çık delikanlı gibi ekmeğimdeyim desene.
  insanlar neden yasak olduğunu sorguluyor, neden güvenlik önlemleri alındığını değil cüneyt, sen bunu bizden daha biliyorsun.
 • 2 ocakta birşeyler atmış bu arkadaş youtube’a. diyor ki “ bir kesimin askerle polisle sorunu var, ne oldu da bu hale geldik” e be kardeşim sen ergenekon sürecinde basbas bağırıp, çarşaf çarşaf yazılar yazıp, isteyip istemeden bunlara alet olurken, askeri orduyu madara ederken aklın neredeydi? şimdi mi bunları kendini soyutlayıp, sütten çıkma akkaşıkmışcasına ahkam kesmek hamurunu mayanı ortaya koymaktır.

  kusura bakma ama bu konu da konuşacak son adam(!) sensin cücü, ok kib bye, videosunu beğendiyseniz beğenmeyi, takip için çan logosuna tıklamayı unutmayın..
 • hakan atillanın ceza alması ile ilgili olarak "hak etmediği korkunç ve adaletsiz bir karar" demiş eski gazeteci.

  atanamamış nedim şener.
505 entry daha