7505 entry daha
  • son zamanlarda kendisini izlerken istemsizce aklıma şunu getiren baba haber spikeri

milyon aboneye koşarken tam bu moddaydı ekranda.
  • samimiyetsiz insan
  • (#108371270) çok haklı bu arkadaş... bu kadar 'yalarken' ne bu vurdum duymazlık ya...!
  • sözlüğe dışardan apolitik bir adam getirsen, yazılanlara isyan edip siyasal islamcı olur. isyan edenlerin isyan etme sebebi yaptığı haber değil takındığı tavır olsa anlarım. gerçekten komik olmayan esprileri, zaman zaman düşük zekalı hareketleri, etrafındakilerle üst perdeden diyalogları, kendi zeki zannetmesi vs ben bu noktada eleştiririm kendisini. kendisi bir haberi veriyor daha sonra üstüne yorum yapıyor. benim için önemli olan haberi ve gündemi koklamasıdır. bunu da başarıyor. ben bugün bu güncel olayı merak ediyorum bugün ya da yarın o konuda program yapıyor konuk alıyor vs.

yandaş olup olmaması konusunda bir fikrim yok. zaman zaman iktidardan zaman zaman muhalefetten tepki çekiyor. kendisi ise bu durumu normal buluyor. kantarın topuzunu kaçırıyor mu bilemiyorum. ilgimi çeken konularda izlediğimde araya girmeleri, bazen de tersine gereksiz uzaltılmasına izin vermesi vs durumları da eleştirilebilir.

cihat yaycı yayınında biraz yavan buldum kendisini. olaylara tam vakıf olmadan fikir sahibi olup o minvalde yönetti programı. daha eleştirel olabilirdi. ön kabulleri oluşmuş ya da yeterince hakim olamamıştı konuya.
  • adam gayet güzel bir açıklama yapmış. ve kimden bahsettiğinin altını çizmiş. polis nefretinden beslenen, tek derdi bu olanlardan bahsediyor. böyle çok az insan var. ama var.

bir kurum ve bütün personeline düşman olmanın akıl alır bir yanı olduğunu savunan gerizekalıların varlığı, akp'nin de varlık sebebi aynı şekilde.
  • izleyicilerine sürekli ergen diye seslenmekte olan youtuber. her açtığımda aynı geyik.
  • (bkz: la oğlum bu nasıl eleştiri)

açıkçası ben bu tarz tanınmış insanların bizim söylediklerimizi bu kadar önemsediklerini tahmin etmezdim. hoş ben tanınan insanlar hakkında orada burada atıp tutan birisi değilim. ama bu durumu sevindirici buldum. sözlük cidden ayarsız eleştirinin yanında insanı besleyen bazı entry'lere de sahip. ve bu tarz besleyici yazıları sözlük dışında bir yerde bulmak imkansız oluyor.

cüneyt bey ne yaptı, sözlük ne tepki verdi hiçbir fikrim yok, bazı tahminlerim var yalnızca. cüneyt beyin başlık açıp yazması ve kendini bu mecrada ifade etmeye çalışması cesurca gerçekten. format konusunda da iyiydi. *

söylediği bazı şeylere katılıyorum. kendi görüşüm sözlükte hemen bir linç ortamı oluşabiliyor ve yemekteyiz programından hallice tutarsız nefret kusan eleştiriler olabiliyor. melek olsan kanat seslerinden rahatsız olup 6 haziran 2020 gece 3'te melek kanat sesi rezaleti diye başlık açabilecek bir kitle var ekşi'de. bunun için ne yapabiliriz, düşünmek lazım.
  • bir iletişim fakültesi mezunu olarak kıskandığım adam. her görüşüne katılıyor muyum, hayır. bazen kızıyor muyum, evet. ama bu, ülkedeki en iyi gazetecilerden olduğu gerçeğini değiştirmez. iki kutba ayrılmış bir ülkenin sağ ve sol aşırılarının yüzeysel ve agresif yorumlarını çok fazla umursamaması gerek kendisinin.
  • (bkz: la oğlum bu nasıl eleştiri) diye akıllara zarar bir başlık açıp "beni niye düzgün eleştirmiyorsunuz?" diye ağlayan gazeteci.

tek bir şeyi merak ediyorum; biz yani ekşi'den neden düzenli eleştiri bekliyorsun? neden sende eksik gördüklerimizi belirtip seni "süper bir insan"a dönüştürmeye çalışalım ki? neden bize böyle bir misyon yüklemişsin gibi hissediyorsun kendini? ha dersen "al sana şu kadar para, bana yardım et." tamam, tüm videoların izlenir nerede seni eleştirmemiz gerektiğini rapor ederiz.

bize ne yahu? cidden neden kendi isminin başlığı altında bizden "yapıcı" eleştiriler ile kendine olumlu şeyler katma beklentin var ki?
  • eskiden neredeyse her yayını kaçırmadan izlediğim ancak birkaç haftadır takip etmediğim youtuber ve gazeteci. özellikle rıza sarraf yayınları iyiydi. içerik zengin, anlatımı ise ona uygun coşkulu ve sürükleyiciydi.
    niye artık izlemiyorsun dersen kendisini çok fazla tekrarlıyor ve gündeme dair aktarımı eski trt spikerleri gibi anlatıp bitireyim havasında. kim bilir belki herkese hitap etme çabası bu duruma düşürdü veya başka nedenleri vardır, bilemem.
    burada çok seveni olmasa da sevdiğim bir adam kendisi. her gün yayın için onca hazırlık ve çalışma kolay olmasa gerek.

kendisine bir not: medya dönüşümünü güzel yakaladın ama yakaladığın gibi de elinden yavaş yavaş kayıyor haberin olsun. acun, şeyma gibi tipler yalnızca günü kurtarır. belli konuların derinliğine inerek farklı bakış açıları usnn zengin içerikli dosyalar hazırlarsanız faydalı ve kalıcı olur; dolayısıyla prestijinizi tekrar kazanırsınız. sevgiler ve saygılar.
7776 entry daha
hesabın var mı? giriş yap