şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
9698 entry daha
  • son yayınında “ hepimiz birgün güzel ve yalnız ülkemizde hep beraber yaşamalıyız” diyerek yurda döneceğini samimi bir dille açıklamış gazeteci.
  • nedendir bilinmez, bu adamın adını ne zaman duysam aklıma hep bu şarkı gelir

çalkala

hepimize iyi kötü bir şeyler oldu,
    bir sana olmadı hayret
    sen gerine gerine dolaşırken
    biz hayat kavgasında ha gayret

biz elimize yüzümüze bulaştırdık
    azıcık yoldan çıkınca
    sende hasar sıfır maaşallah
    dağları çamları bile yıkınca

e bize de öğret etme günahtır
    duvar kovuğundan çıkmadık
    bizim de anamız babamız var da
    bu yolları hiç çakmadık

çalkala hadi adamım
    devrine durumuna göre çalkala
    hadi kitabına uyduralım
    ele aleme karşı zevahiri topla

seni lapacı
    seni yıkamacı yağlamacı
  • kendisini takip edenleri ergen diye ti'ye alan gazeteci.
  • kendisi geri dönüyor diye başkalarını da ülkeye geri getirmeye çalışan kişilik.
    4-5 yıldır yurt dışında yaşa, gelir kaybın olmadan hatta tl bazında çok iyi paralar kazan, muhtemelen yağlı bir teklif al ülkeye geri dön. sonra da cennet vatan edebiyatı yapıp milleti kafalamaya çalış. kültürel fark varmış ta alışamamışız da zart zurt.
    bırak bu işleri cüneyt efendi. asıl kültürel fark burada en ufak bir muhalefette vatan haini ilan ediliyoruz. bugüne kadar kaç defa vatan haini olduğumun sayısını unuttum.
    o çok övdüğün fermante üzüm suyunun %90'ı vergi. ötv adı altında ezdikçe eziyorlar. sikmişim kültürel farkı.
  • son çektiği videosuyla sorgulatmıştır. %100 samimi mi bilmiyoruz ama herif palo alto gibi herkesin yaşamak için can attığı bir yerde yaşarken, türkiye'ye temelli dönme kararı alıyor. bu ilginç ve olağandışı bir durum.
  • yurtdisinda yasamak ve turkiye'ye donmek videosunu henuz izledim. ah be cuneyt agabey, aglattin beni...

insan 'donsem bir turlu donmesem bir turlu' diye dusunmekten stres sahibi oluyor. turkiye'deki kuru simidi bile ozluyor insan... ama o simidi huzurla yiyememek uzuyor insani.

bahsettigin gibi, kimse birakip gitmez istemez vatanini cuneyt agabey. para degil, huzur ve mutluluk olsa ben de birakip gitmek istemezdim. ama iste.... insanin umudunu kiriyorlar ulkemizde. liyakatsiz insanlari bas ettiler malesef, biz de kendi topragimiza kustuk.

netice itibariyle, bu laf eden cesaret yoksunu ve egitimsiz kesime inat, gurbet ellerde turk adini ve imajini en iyi sekilde temsil etmeye gayret ediyoruz. bu da vatanimiza bir hizmettir diye dusunuyorum...

'o cocuklar buyuyecek ahmet abi' demis ya sair, biz de soyleyelim madem;

'o cocuklar donecek cuneyt agabey'

orta avrupa'nin ortasindan selamlar sana...
  • son videosunda araya parça atmaları aklıma kerem ve as sinemalarını getirmiştir.
    (bkz: kerem sineması)
    (bkz: as sineması)
  • mantıklı bir karar almış olan youtuber. biriktirdiği paranın miktarına bağlı olarak ölene kadar burada amerikada yaşayacağı hayattan çok daha üst seviyede yaşayabilir.
59 entry daha