şükela:  tümü | bugün
 • cüneyt özdemir'in yolsuzluk haberleri gibi konularda halktan gerçekleri saklamasından ve kleptokrasinin arzuladığı biçimde kamuoyunu manipüle etmeye çalışmasından yola çıkılarak anlaşılabilecek durumdur.

  (bkz: cüneyt özdemir'in hırsızları aklama çabası/#72554840)
 • duyulmak istenileni söylemediği için yaftalanan gazetecidir. peki kim gazeteci söyle bakalım, sevgili duayen kardeşim? bu mesleğin kriterleri, senin beklentilerine göre oluşmuyor malesef. klavye arkasında "cüneyt özdemir adam değildir" minvalinde söylemler getirmek kolay tabi. madem kimin gazeteci olup olmadığına karar verecek niteliktesin, al eline kalem kağıt git amerika'ya. biz de görelim "gerçek gazetecilik" nasıl oluyormuş!
 • gazeteci: gazeteye yazı yazmayı, haber toplayıp vermeyi iş edinen kimse. *(tdk türkçe sözlüğü, s. 427, 1983, ankara)
  gerçek gazeteci iktidarın borazancılığını yapmaz. kamuoyunun gerçekleri örğenebilmesi için çalışır. bu noktada şunu sormak icab eder, bugüne kadar cüneyt özdemir hangi büyük gerçeğe ulaşmamızı sağladı? belgelerin, iddiaların gerçek olduğu anlaşılınca burada çıkıp aksini iddia edenler gibi, cüneyt özdemir de pişkin bir şekilde hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam edecek midir? patronunun neler yaptığına ve yapacağına ilişkin olarak:

  http://odatv.com/…uz-yaziklar-olsun-0212171200.html
  http://odatv.com/…ini-neden-topladi-0112171200.html

  gazeteci kimdir onun bazı örneklerini de sıralayalım:

  (bkz: uğur mumcu)
  (bkz: metin göktepe)
  (bkz: namık tarancı)
  (bkz: ümit kaftancıoğlu)
  (bkz: zeynep kuray)
  (bkz: bahriye üçok)
  (bkz: vb)