şükela:  tümü | bugün
  • bogazici universitesinde sirketler hukuku ve managing the global environment derslerini veren, zamaninin oss ucuncusu, istanbul uni hukuk fakultesi birincisi, harvard masterli stanford doktorali yeni jenerasyon hoca..ayrica gures milli takiminda yer almisligi da varmis..
  • harvard, stanford gibi üniversitelerde pek çok şey öğrenirken ingilizce öğrenmeyi unutmuş olan hoca...
  • bir donemlik maryland university misafir profesorluk gorevini tamamlayip bogazici'ne geri donmus kisi..
  • madem istanbul hukuk'a girecektin, neden kasıp öss üçüncüsü oldun hocam diye düşündürtür insanı.
  • google kurucusu sergey'in arkadaşı olarak google'ın kuruluşunda hukuksal işleri hallettiğini söyleyerek sınıfta gülüşmelere sebep olan (bkz: hoca bu kadar da atılmaz ki)
  • akpden aday olabilmek için istifa ederek bizi dönem sonunda ne idüğü belirsiz bir finalle karşı karşıya bırakan kişi. dersin adı ingilizce, dersin konusu türkçe, biz dersi türkçe işledik, ama final niyetine hazırlamamız gereken ödev ingilizce, hem de yeni türk ticaret kanununun getirdiği değişiklikler hakkında. haydi bakalım, çık çıkabilirsen işin içinden.
  • mardin'den milletvekili seçilen eski örtmenim.
    kendisi hakkında daha dikkatli konuşucaz artık, di mi hocam.
  • bogazici universitesi'nde halen managing the global system dersini veren aynı zamanda akp mardin milletvekili insan. hoca demek pek dogru olmaz zira milletvekili seçildikten sonra haftada sadece 3 saat gelmesi gereken üniversiteye ya hiç uğramayan, geldiğinde ise en az 1-2 saat geç gelip öğrencilerini bekleten kişi. ha buna rağmen derse tam devam ister o ayrı.
  • avrupa şampiyonu atletimiz nevin yanıt 'ın antrenörüdür.

ne yazık ki, kokainman antrenörleri bile havaalanında karşılamış, omuzlara almış bir ülkede esamesi bile okunmamaktadır. ekşi sözlükte dahi kendisi hakkında tek kelime yazılmamış olması da sözlüğün utancı olsa gerek.

ne kadar birikimli ve donanımlı biri olduğunu da şu beyanatından anlayabiliyoruz:

"nevin yanıt’ı 12 yaşındayken mersin’deki ilköğretim okulunda keşfeden antrenörü cüneyt yüksel de yaptığı açıklamada, "nevin’in 12.63’lük derecesi benim için sürpriz olmadı. rüzgar 0.5 idi, eğer 0.2 olsaydı o derece 12.50’lere inerdi" dedi.

nevin’in antrenörü olarak kalmaya devam edeceğini ve bunun için gerekli tüm birikime sahip olduğunu, bu zamana kadar alınan başarılarla kanıtladığını dile getiren yüksel, "ben atletizm kökenliyim, alaylıyım. ben bu işin üniversitesini okudum. 5. kademe antrenörlük belgesine sahibim. yurt dışında birçok seminerlere gittim.

bu işi bilimsel yapıyorum. ama ben hiçbir zaman hiçbir yerde bunu söylemem. o bende gizli kalsın. ben mütevazi olmayacağım. 12.76 koştuğunda (nevin’i başkasına verir misin) dediler. vermem. 12.63 koştuğunda yine diyeceklerdir. lola johns ile arasındaki zaman farkı yüzde 8 ise ben onu kimseye vermem. ben bilimin her şeyini kullanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

bir atletin kapasitesini geliştirmesinde antrenörün payının "yüzde 100" olabileceğini savunan yüksel, "bu kadar iddialı konuşuyorum. bu kafilede sprint konusunda sadece nevin mi yetenekli? diğer sporcularımız da çok yetenekli, onların da antrenörü var. ama demek ki onlar dikişi tutturamadılar. antrenör arkadaşlarımız yetersiz mi? yok, ona da katılmıyorum. benim bu kumaşı dikme tarzım farklıymış demek ki" ifadelerini kullandı.

türk antrenör, türkiye’nin yeni "nevin yanıtlar" keşfedebileceğine vurgu yaparak, "ben hep söylüyorum. anneler çok yetenekli çocuklar doğuruyor ama bunu bulup, keşfedip, üzerinde çalışmak gerekiyor. 70 milyon nüfusta biz 10-15 tane yetenekli çocuk bulamıyor muyuz? var, çok yetenekli ama şartlar imkanlar çok önemli" dedi.

"nevin’in bu seviyeyi muhafaza edebilmesi için anahtar ne" sorusuna ise yüksel, "dün bu saatlerde avrupa şampiyonu olmayan nevin yanıt ve onun antrenörüydük. bugünden sonra da öyle devam edeceğiz. yoksa ne oldum delisi olursanız. olmaz. çalışma, çalışma, çalışma. bir sözümüz vardır: mezarlıklar kendilerini vazgeçilmez sanan insanlarla dolu" cevabını verdi.

yüksel ayrıca, avrupa şampiyonası’nda 1500 metre bayanlarda altın madalya kazanarak bir ilki gerçekleştiren eski atlet süreyya ayhan ve antrenör yücel kop’un telefon ederek, nevin’i tebrik ettiklerini ve bundan dolayı hem nevin’in hem de kendisinin çok duygulandığını sözlerine ekledi. "

http://www.trt.net.tr/…-fcc9-4475-88ad-a08599f730db
  • üniversitede hukukla ilgili derslerimden birine giren hocaydı kendisi.

çimlerde arkadaşlarla tavla oynarken kafayı hafif kaldırıp kampus içinde tek başına dolanırken görürdüm kendisini, yanına gidip: "yahu hoca harvard'da standford'da okumuşsun oralarda çok başarılı işler yapmışsın mezun olduktan bilmem kaç sene sonra harvard'dan en başarılı mezun ödülü almışsın, derste telefonun çalıyor televizyonlardan ismine aşina olduğumuz avrupa birliğinde önemli yerlerdeki insanlarla konuşuyorsun, sonra gelip derste bana kitaptakileri anlatıyorsun, hakaret gibi geliyor bana, bunları geçip hayat hikayeni tecrübelerini anlatsan bıdı bıdı " demek geçiyor sonra üşenip vazgeçiyorum; "ne geldiydi hoca pencüse?" diyorum bizim elemana.

bir de 2007 seçimleri öncesinde kendisini ve akp'yi seven bir gurup boğaziçilinin seçim bölgesine gidip sıradışı bir seçim kampanyasına yardımcı olduklarını hatırlıyorum.

özgeçmişi de şu şekilde:

cüneyt yüksel 1970 yılında mardin’de doğdu. 1991 yılında istanbul üniversitesi hukuk fakültesi’ni üstün başarıyla bitirdi. 1994 yılında amerika’da harvard üniversitesi hukuk fakültesi’nden yüksek lisans derecesi aldı.1995 yılında stanford üniversitesi’nde uluslararası çalışmalarını sürdürdü. 1996 yılında uluslararası hukuk, siyaset ve yönetim alanlarında ikinci yüksek lisansını tamamladı. 1998 yılında “hükümetler, çalışanlar ve uluslararası şirketler” adlı doktora çalışması ile “hukuk doktoru” ünvanını ve stanford üniversitesi tarafından dünyada üstün akademik başarı gösteren on öğrenciye verilen başarı ödülünü aldı.

1998-2001 yılları arasında wastington’da uluslararası avukat olarak çalıştı. 2001-2004 yılları arasında birçok ülke hükümetlerine ve çok uluslu büyük şirketlere danışmanlık ve hukuk müşavirliği yaptı. hukuk, ekonomi, siyaset ve avrupa birliği alanlarında birçok bilimsel çalışmaları yayınlandı. cüneyt yüksel’in “21. yüzyılın iç içe geçmiş stratejileri : hükümetler, piyasalar ve ortak şirkteler” isimli ingilizce yayınlanan kitabı 2002 yılında basılarak en çok okunması gereken kitap olarak övgüler aldı. cüneyt yüksel 2003 yılında en başarılı harvard mezunu özel ödülünü ( her yıl harvard üniversitesi tarafından sadece iki mezuna verilen özel ödül) aldı.

birçok ulusal ve uluslar arası konferansa konuşmacı olarak katılan cüneyt yüksel’in devletin yeniden yapılandırılması, yönetim, küreselleşme, hukuk, ekonomi, uluslar arası şirketler, kurumsal yönetim, siyaset, avrupa birliği, yolsuzlukla mücadele alanlarında birçok bilimsel çalışması yayınlandı. boğaziçi üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde yardımcı doçent doktor olarak öğretim üyeliği yaptı.

temmuz 2007 seçimlerinde mardin’den milletvekili seçilen yüksel; ak parti siyasi ve hukuki işler başkan yardımcılığı, tbmm ab uyum komisyonu ve karma parlamento üyeliği görevlerini yürütmektedir.

cüneyt yüksel, halen harvard mezunlar derneği avrupa başkanlığı görevini yürütüyor. ingilizce ve arapça bilen yüksel, evli ve üç çocuk babasıdır.

kişisel sitesi