*

şükela:  tümü | bugün
 • meksika'da aynı türkiyede olduğu gibi "karabasan", "gulyabani" olarak bilinen hurafenin ismi.. "el chupacabra" olarakta bilinir..
 • diğer adı the goatsucker olan chupacabra küçük hayvanların kanını emerek yaşar. şimdi bile internette resimleriyle çok prim yapan bir efsanedir.
 • hayatta olmasının bazı üst düzey güvenlik araştırmalarından kaynaklandığı düsünülen efsanevi yaratık. hiç bir hayvanin kanını emerken görülmemis yada görüntülememis.
 • hakkında yamulmuş bir deney hayvanı olabileceği gibi dünya dışı bir yaratık olduğu ve iki tanesinin yakalanıp amerikalılarca götürüldüğü halde yerli halkla masallara inanıyorlar diye alay edildiği yolunda görüşler olan çirkin yaratık.
 • x files daki tanımsızlığı, efsanelerdeki kan emici yarasamsı yaratık anlatımını yıkıp geçmiş, chupacabra yı "herşey" olabileceği bir noktaya taşımıştır. insan mı, hayvan mı, uzaylı mı bilmediğimiz gibi, artık "more chupacabras!" diye bişiy var, onu biliyoruz.
 • gercek olup olmadigindan emin degilim, ama bu yaratigin netteki fotografini gordukten sonra anladim ki star wars evreninde jedi sovalyesi k'kruhk bu yaratiktan birebir esinlenerek yaratilmistir.
 • http://www.alienphotos.k-netti.nu/…&photo_id=142390 adresinde fotoğrafı görülebilecek şey...
 • anormal biyolojik varlıklar (abe) olarak adlandırdığımız yabancı varlıklar bunlardır. insanları kaçırıp öldürme olaylarıyla ilişkili oldukları söylenir. gözleri ve kafasının şeklinden dolayı insana benzer bir grey olarak bilinen bu yaratık aslında bir melezdir. tanıkların çoğu onu, kuyruğu olmayan iki ayaklı, dikey bir dinozor olarak tarif ederler. kafası ovaldir ve uzun bir çeneye sahiptir. çenesinden aşağıya ve yukarıya doğru dışarı çıkan dişleri, ince ve dar bir ağzı, burun bölgesinde küçük delikleri ve kırmızı çekik gözleri vardır. tüm bedenini saran sık kılları olduğu söylenir ve gözlemcilerin çoğu saçlarının siyah olduğunu ama bir bukalemun gibi istediği zaman renklerini değiştirebildiğini söylerler. iki güçlü ayağı ve pençeli iki küçük kolu vardır, bu, ona ağaçların üzerinden atlama ve kolayca koşma gücünü verir. bazı tanıklar, basit bir sıçrayışta 20 adım yükseldiğini iddia ederler. bazılarına göre ise yaratık keçi gibi görünmektedir. bu yaratık, kırmızıdan eflatuna, maviden yeşile rengi değişen kirpi dikeni gibi uzantılara sahiptir. birkaç tanık, yaratığın uçabilmek için uzantılarını ve kuyruğunu inanılmaz bir hızda salladığını söylediler. puerto rico´da sık sık görüldüğü söylenir.
 • bir ara teksas'ta arabanın altında ezilerek ölen bir hayvan leşi bulunmuş, bunun bir tür chupacabra olduğu iddia edilmişti. çünkü bölgede kısa süre önce chupacabra gördüğünü iddia eden insanlar vardı. hayvan hakikaten çirkindi, garip bir türdü ama sonradan iki ayağı üstünde falan durabilen bir çeşit çakal kırması olduğu anlaşılmıştı sanırım.. neticede götten uydurma, olmayan bir alyendir, kim bilir hangi hayvandır. gizem bakımından farklı yörelerdeki muadilleri için:

  (bkz: nessie)
  (bkz: kar adamı yeti)
  (bkz: mokele mbembe)
 • porto riko el yunque ormanlarinda da goruldugu iddia edilir.

  hani mesela milli mac izlerken hakan sukur'e "hay allah belani versin" dediginizde babaanne gelir, "aa tovbe de bela okuma oglum" der ya. porto riko'lu amcalar teyzeler de chupucabra kelimesine benzer bir sekilde hassaslar. adini her agzina aldiginizda tip tip bakiyorlar ya da kendi kendilerine fisil fisil birseyler soyluyorlar.

  sonradan okudum, megersem porto riko'lulara gore adini soyleyince geliyormus bu elemanlar. fakat biz ormanin ortasini yaran giden el yunque milli parkinin icinden orta boy bir dag zirvesine kadar "cupukablalar cuku kapmasin abi hehehe hohoho capakubra cukukavra hoho" gibisinden igrenc espriler esliginde tirmandik, gelen giden olmadi.
hesabın var mı? giriş yap