şükela:  tümü | bugün
  • tumblr kızının aşuresidir.
  • 2 broke girls izlerken ikide bir canımızın çekip yerine uyduruk muffin yiyerek nefsimizi köreltmeye çalıştığımız süper yiyecek.
  • instagram keki.
  • tumblr kizlarinin tahminimce sirf gorunusu itibariyle populerlestirdigi salak tatli.

gozun gormuyor mu kizim? uzerinde 2 parmak kalinliginda yagli, vicik vicik krema var. tadi da kusura bakmayin da hic bi seye benzemiyor. ama buyuk ihtimal artik populer oldugu icin "bunu sevmek gerekiyor" diye bir mantik olusmus ozellikle kizlar arasinda. ekmek kadayifina "iyk" diyenlerin buna "ay olsa da yesek" demesinin baska bir aciklamasi olamaz cunku. lumpensiniz lumpen!
  • muffin seklinde yapilmis minik keklerin uzerine cesitli renklerde ama illaki bir parmaktan kalin olacak sekilde frosting surulmesiyle elde edilen minik pastalar. amerikalilarin cogu pek bir bayilarak yerler, ben de ustundeki kaplama malzemesini siyirip altindaki kekle idare ederim. new york'ta bu pastaciklari west village'in pek eski tatlicilarindan magnolia bakery'de yemek makbulmus. frosting meretinin ne goruntusune ne tadina katlanamadigimdan, orada da gorgusuzluk edip siyirdim. evet, siyiriyorum muntazaman.
  • iç bayıcı olmaması için kek hamuru ile üst süsleme kremasının*şeker oranına dikkat edilmesi gerekli yoksa küp şeker yemiş tadı verebilir. ayrıca kekin içinde dolgu kreması da kullanıldıysa kek şekersiz olmalıdır ki hem dolgunun tadı hem üst kremanın tadı birleşip bir de kek iç baymasın. yani görüntü ve süslemeden önce asıl püf noktası bu oranları tutturabilmektir. zaten lezzeti tutturduktan sonra süslemesi her türlü yapılır zira çok çeşitli süsleme malzemeleri mevcut piyasada. yalnız şeker hamuru ile süslenen versiyonları yine piyasayı sarmış. belanın yeni adı, şeker hamuru. keke pastaya hakaret.
  • hiç kimse kusura bakmasın ve de bıdı bıdı da etmesin en mükemmelinden, newyork magnolia da yediklerimde dahil, bir baklava değil, bir katmer değil, bir künefe hiç değil. bir yudum kek üzerine cıvık cıvık krema, tatsız, karaktersiz frosting süslemeleriyle anlamsız kalori yüklenmekten ileri gitmemektedir. şaka be şaka.
  • benimkiler böyle olan kektir.
  • macarone ile aynı mentalitenin ürünüdür. renkli cicili bicili süslü payetli yap, ablalara sat.
    yuz defa denmiş ama bir defa da ben diyeyim, aşırı yağlı kreması bir kere. kek desen annelerimizden öğrendiğimiz bir havuçlu-cevizliye asla denk olamaz.

çok kızıyorum ben bu sınırları zorlayan seksizme. kek ulan. bunun da kadını erkeği mi olur.
hesabın var mı? giriş yap